מודעות פרסומת

יששכרוף ושוברים שתיקה, הסיטקום של השנה

0 0
Read Time:2 Minute, 51 Second

מאת: ליאור בן עמי

הסיפור של דין יששכרוף ו”שוברים שתיקה” הפך לקומדיית מצבים משובחת של שקרים וטעויות.

תקציר הפרקים הקודמים:

1. יששכרוף הצהיר שהוא נתן מכות רצח וברכיות לפנים ולחזה של ערבי-פלסטיני שנעצר, עד שהאחרון נותר חבול ומדמם, התעלף וצריך היה לגרור אותו.

2 כל החיילים וכל המפקדים ששירתו עם יששכרוף, הצהירו שלא היה ולא נברא, למעט אחד שנתן גרסה הרבה יותר מתונה.

3. הפרקליטות בדקה את הדברים, דיברה עם האנשים הרלוונטיים, כולל הערבי-פלסטיני שהכחיש שהוכה. גם בסרטון של הארוע, הערבי-פלסטיני לא חבול, לא מדמם, לא מעולף וצועד בכוחות עצמו.

4. התגובה הראשונה של “שוברים שתיקה” היתה שהערבי-פלסטיני מפחד לספר את האמת. הוא לא רוצה להסתבך ואומר לאנשי הפרקליטות והמשטרה מה שהם רוצים לשמוע. מדובר ברדיפה פוליטית!

5. יש מצב שזוהי הפעם הראשונה בהיסטוריה בה פרקליטים של חשוד עושים ככל יכולתם על-מנת שהאדם אותו הם מייצגים, ייצא אשם באלימות קשה.

6. התגובה לא משכנעת אף אחד. ערבים-פלסטינים מגישים תלונות על אלימות, ללא פחד. אנשי המשטרה והפרקליטות, כידוע, לא ממש עובדים אצל השלטון.

7. “שוברים שתיקה” יוצאים בגרסה חדשה: זה בכלל ערבי-פלסטיני אחר! הם משחררים סרטון בו רואים ערבי-פלסטיני אחר שמובל ע”י יששכרוף. גם העציר הזה לא חבול, לא מדמם, לא מעולף וצועד בכוחות עצמו… יששכרוף וחייל נוסף צועדים לצדו ומחייכים.

8. “אתם רואים? תבקשו סליחה!” אומרים אנשי הארגון, וגם זהבה גלאון, תמר זנדברג ושות’. רדיפה פוליטית! כן, קראתם נכון. יש כאן דרישה מטעם כוחות "הקדמה וזכויות האדם" להתנצל בפני מי שלדבריו פוצץ ערבי במכות. תאכלו ת'לב תסריטאים של פנטזיה ומדע בדיוני!

9. הערבי-פלסטיני השני טוען שהוא הוכה ע”י חיילים רבים – מה שלא מתאים כלל לסיפור של יששכרוף, שלדבריו הוא היה היחיד שהיכה. הערבי-פלסטיני לא מזהה את יששכרוף כאחד המכים.

10. מיכאל ספרד, היועמ”ש של “שוברים שתיקה”, מגיב ב”הארץ” (תוך שהוא כותב על "תהליך ההתקרנפות וההתרפסות הפרקליטותית בפני הדרג המיניסטריאלי”): "הקצין הקרבי יששכרוף שירת בחברון תקופה ארוכה והיה מעורב במעצרים רבים, רק לגבי אחד מהם סיפר שעשה שימוש באלימות קשה."

ז"א שגם לשיטת היועמ"ש של "שוברים שתיקה" מדובר בארוע חריג – חד פעמי – למרות שיששכרוף השתתף "במעצרים רבים". אבל אנשי "שוברים שתיקה" ימשיכו להסתובב בעולם ולומר שחיילי צה"ל יורים בפלסטינים כמו במשחק וידאו, ושבצה"ל "חריג הוא מי שלא מוכן להרוג אזרחים", ועדיין יהיו אנשים שיאמינו שהם עושים את הדברים מתוך אהבה למדינה.

11. למה לא חקרתם את החייל היחיד שתמך בגרסה של יששכרוף? שואלים אנשי “שוברים שתיקה”. מהפרקליטות נמסר: “דין יששכרוף התבקש לתת שמות של חיילים שיכולים לתמוך בגרסתו – הוא סירב לתת אפילו שם אחד”.

12. “מילואימניקים בחזית” מציגים עדויות של חיילים שהיו בארוע בו נעצר הערבי-פלסטיני השני. גם הם אומרים שהסיפור של יששכרוף הוא שקר שלא היה ולא נברא. האם אנשי "שוברים שתיקה" יציגו ערבי-פלסטיני שלישי? שווה לחכות, הישארו עמנו!

13. דין יששכרוף מוסר גרסה אלימה הרבה פחות. המשנה לפרקליט המדינה לעניינים מיוחדים: יששכרוף המעיט בהודאה שלו במהלך החקירה, תיאר שלא היה מדובר באלימות לשווא אלא בכוח שהוא נדרש להפעיל כלפי הפלשתיני, וטען כי הוא לא יזהה את מי שהכה.

14. פורסם שיששכרוף מסרב להיבדק באמצעות פוליגרף.

15. יועמ"ש "שוברים שתיקה": "האמינות של שוברים שתיקה קיבלה בוסט רציני מאד". נשבע לכם! ראיתי ושמעתי!

16. שכחתי משהו?

* להתראות בפרק הבא . . .

נהנתם? מוזמנים לעשות לדף לייק ולעקוב אחרי דף קצרצרים בפייסבוק

About Post Author

ליאור בן-עמי

מייסד האתר <strong><a title="MidEastTruth.com" href="https://www.MidEastTruth.com">MidEastTruth.com</a></strong> - אתר תמיכה בישראל, בשפה האנגלית, שהוקם ב-2001. ◀ פוסט בעברית, לרגל "בר המצווה", אודות סיפור הקמתו וציוני דרך בתולדותיו, תוכלו לקרוא <strong><a title="MidEastTruth.com" href="https://www.mideasttruth.com/forum/viewtopic.php?t=11848">כאן.</a></strong> ◀ הפוסט כולל סקירה על הקמפיינים המוצלחים של האתר, אזכורו בתקשורת העולמית וההיסטוריה שלו. דוגמאות: * סרטון שלנו, אודות האפרטהייד במזרח התיכון, הוזכר בתכניתו הסופר-פופולארית של <strong>גלן בק</strong> וזכה ל<strong>למעלה ממיליון ושש מאות אלף צפיות</strong>, רק ביוטיוב, למרות שהוגבל שם לצפיה. * בעבר אתר <strong><a title="MidEastTruth.com" href="https://www.MidEastTruth.com">MidEastTruth.com</a></strong> היה היחיד שהציג סרטונים מהצד הישראלי - כ-4 שנים לפני הקמת יוטיוב. * קמפיינים מוצלחים נגד <strong>MSNBC</strong>, <strong> סמסונג </strong>, <strong> הוועד האולימפי הבינלאומי </strong> ועוד. ◀ <strong><a title="MidEastTruth.com" href="https://www.facebook.com/MidEastTruth">תומכים בישראל? עשו לנו 'לייק' בפייסבוק!</a></strong>
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
מודעות פרסומת

About ליאור בן-עמי

מייסד האתר MidEastTruth.com - אתר תמיכה בישראל, בשפה האנגלית, שהוקם ב-2001. ◀ פוסט בעברית, לרגל "בר המצווה", אודות סיפור הקמתו וציוני דרך בתולדותיו, תוכלו לקרוא כאן. ◀ הפוסט כולל סקירה על הקמפיינים המוצלחים של האתר, אזכורו בתקשורת העולמית וההיסטוריה שלו. דוגמאות: * סרטון שלנו, אודות האפרטהייד במזרח התיכון, הוזכר בתכניתו הסופר-פופולארית של גלן בק וזכה ללמעלה ממיליון ושש מאות אלף צפיות, רק ביוטיוב, למרות שהוגבל שם לצפיה. * בעבר אתר MidEastTruth.com היה היחיד שהציג סרטונים מהצד הישראלי - כ-4 שנים לפני הקמת יוטיוב. * קמפיינים מוצלחים נגד MSNBC, סמסונג , הוועד האולימפי הבינלאומי ועוד. ◀ תומכים בישראל? עשו לנו 'לייק' בפייסבוק!

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

השאר תגובה