מודעות פרסומת
אחרי שבעים שנות.. יש במה להתגאות

אחרי שבעים שנות… יש במה להתגאות!

0 0
Read Time:5 Minute, 25 Second

פעם ב – 70 שנה, יש לעם הזה את היום המיוחד בו הוא יכול להשיל את הציניות, להתבונן על העבר בגאווה, לסקור בנחת את ההווה ולראות את העתיד, דרך משקפים ורודים.

מיד לאחר יום השואה ורגע לפני יום הזיכרון ויום העצמאות, נביא לכם סיבות מצוינות לגאווה של עם שיוצר, מוביל ומנהיג את העולם בתחומים הקשורים לאיכות חייהם של כל יושבי הכדור הזה.  אז שבו לאחור, קחו לכם 5 דקות לקרוא ולהבין, איך עם שקם מחורבות השואה, בנה חברה משגשגת, פורחת וכזו שמובילה את העולם בהווה לעתיד טוב יותר.

 

 • ישראל מובילה את העולם בפריון : עפ"י נתוני ה – OECD, האשה הישראלית מביאה לעולם ממוצע של 3.1 ילדים. מדינת ישראל (בגרף המצורף,נתוני פריון 2014, מקור OECD) עומדת ללא כל מתחרים בממוצע לידות במשפחה , כאשר "מספר הקסם" לקיום החברה עומד על ממוצע של 2.1 ילדים במשפחה. המספרים הללו מבטחים את עתידו של העם היהודי בפיסת האדמה הזו.

  גרף פריון OECD

 • ישראל מובילה עולמית בחדשנות: ישראל דורגה במקום הראשון במדד החדשנות של בלומברג לשנת 2016 בקטגוריית ההשקעות במחקר ופיתוח כאחוז מהתוצר המקומי הגולמי (GDPP) ובקטגוריית ריכוז החוקרים, שמודדת את מספר החוקרים, כולל דוקטורנטים, שעוסקים במחקר ופיתוח ביחס לגודל האוכלוסייה.
 • ישראל מדורגת במקום הראשון בין הכלכלות המובילות בעולם בקטגוריית היכולות הטכנולוגיות והמדעיות : עפ"י מדד הדינמיות העולמי (GDI – Global Dynamism Index) אותו עורכת פירמת רואי החשבון פאהן קנה ושות', אשר מעריך ומדרג את סביבת הצמיחה העסקית ב-60 הכלכלות הגדולות בעולם ב-12 החודשים הקודמים למחקר, ישראל מדורגת במקום הראשון בין  הכלכלות המובילות בעולם בקטגוריית היכולות הטכנולוגיות והמדעיות לשנת 2015.
 • ישראל מובילה עולמית בתחום החדשנות: עפ"י דו"ח של רשות ה- WIPO, הארגון העולמי לקניין רוחני של האו"ם, דירוג החדשנות של ישראל בשנת 2017 משקף תוצאות גבוהות בארבעה תחומים: הון אנושי ומחקר, תחכום שוק, תחכום עסקי ותפוקה של ידע וטכנולוגיה.
 • על פי מדד הגלובל קלינטק, ישראל במקום הראשון כמובילה עולמית בחדשנות קלינטק: מדד הקלינטק הבינלאומי הכריז על ישראל כמובילה עולמית הניצבת בחוד החנית בתחום. ישראל מובילה במספר חברות ההזנק בתחום הקלינטק. בעלת סביבה עסקית מתוחכמת. מתאפיינת ברוח יזמית. בעלת פעילות הון סיכון ענפה . מחזיקה במספר רב של פטנטים בתחום. המחקר מציין לטובה את המדיניות הממשלה לקידום תכניות מים ואנרגיה מתחדשת. 19 חברות מתוך 100 החברות המובילות בעולם בתחום הקלינטק – כחול לבן.
 • ישראל מובילה עולמית בטיפולי פוריות במבחנה (IVF): ישראל היא שיאנית עולמית בטיפולי הפריה חוץ־גופית: 4.3%  מכלל התינוקות בארץ נולדים כתוצאה מ־IVF, לעומת אחוז וחצי עד שניים בלבד במדינות מערביות אחרות, בהן ארה"ב ואנגליה. במספרים מוחלטים, הנתונים מרשימים אף יותר: בשנים האחרונות נולדו בארץ יותר מ־7,000 תינוקות בשנה באמצעות הפריה כזו. בסך הכל, בין השנים 2000 ל־2013 נולדו כ־60 אלף תינוקות מבחנה ישראלים.

   

 • השקעת המדינה במחקר ופיתוח מדינת ישראל מובילה עולמית בהשקעה של מחקר ופיתוח. כ- 4.2% מהתמ"ג מופנה למטרות של מחקר ופיתוח. ההשקעות הללו מניבות תוצאות בחזית של טכנולוגיות העילית, אותם לקחה על עצמה ישראל לפתח.

  הוצאה על מחקר ופיתוח, מקור OECD

   

 • הטכניון דורג במקום הראשון בעולם בתחום רשתות המחשבים – אתר CSRankings, המדרג מוסדות אקדמיים על סמך היקף הפרסום בכנסים המובילים במדעי המחשב ובהנדסת מחשבים, מציב את הטכניון במקום הראשון בעולם בתחום רשתות המחשבים ובמקום השני בעולם בשטחי התאוריה של מדעי המחשב, זאת על פי הפרסומים לאורך זמן (בין השנים 2017-1970).
 • ישראל במקום הראשון בייצוא שירותים בתחום טכנולוגיות המידע –  ישראל מובילה בתחום ההון האנושי והמחקר, בתחום ההוצאה הגולמית על מחקר ופיתוח ובתחום עסקאות הון סיכון, בשלושת אלה מדורגת ישראל במקום הראשון בעולם.

 • ישראל במקום הראשון בעולם בחוקרים ביחס לכח העבודה: בישראל יש 63,521 חוקרים (נכון לשנת 2015) במשרה מלאה, שהם 18 פר אלף עובדים, מקום ראשון ב-OECD בהפרש מרשים מהמקום השני (פינלנד)  וכפול מהממוצע. רוב החוקרים בישראל מעוסקים במגזר הפרטי כאשר פחות מ-10,000 באקדמיה וכ- 500 בממשלה, מה שמעיד על ישראל כמרכז מחקר ופיתוח בינ"ל בהשקעה של כסף זר בישראל.

  דו"ח תחום מדע וטכנולוגיה של חוקרים – OECD

   

 • ישראל במקום הראשון בעולם בכמות הסטודנטים ביחס לאוכלוסיה במדינות ה-OECD: 
  111 סטודנטים, עפ"י האינדקס של ה – OECD, הביאו לישראל את ההובלה בתחום חשוב זה, הרבה יותר מאשר הממוצע של ה – OECD העומד על ציון 97. נתון זה הוא המפתח המרכזי ביכולת של אנשים צעירים להשביח את הידע שלהם ולהמשיך את המסורת של מדינה המפתחת את תעשיות הידע שלה.

  מספר סטודנטים, מקור OECD

   

 • בית חולים שדה של צה"ל מדורג במקום הראשון בעולם: ארגון הבריאות העולמי של האו"ם הכיר בבית חולים שדה של צה"ל, כביה"ח היחידי ברמה 3, הנחשבת לרמה הגבוהה בעולם – ובכך הפך למעשה את ישראל למובילה בתחום זה. חשוב לציין כי ביה"ח שדה הצהלי מתייצב בכל מקום בעולם, ומגיש עזרה ללא הבדל של דת, גזע או מין, ובכלל זה גם לפצועים סוריים.
 • ישראל במקום הראשון בעולם בתחום המים: על פי הדירוג העולמי השנתי של דלויט, ישראל מדורגת מקום הראשון בתחום המים והסניטציה. דוח דלויט מציג מדי שנה את הדירוג העולמי של כלל המדינות בתחומים שונים ונרחבים, ביניהם: חינוך, מים, תשתיות, סניטציה ובריאות. ישראל הוצבה במקום הראשון בעולם בתחום המים והסניטציה והדו"ח העניק למדינה את הציון העגול 100.
 • בישראל מספר חברות ההזנק (סטרט אפ) לנפש הוא הגבוה בעולם: מדי שנה נפתחים בישראל כ-600 חברות סטארט אפ, זאת לעומת כ-250 בלבד באירופה וכ-100 ביפן. תעשיית ההזנק גם ממוקמת במקום הראשון בעולם בגיוס הון. בשנת 2015 לשם דוגמא, השיגו חברות הסטארט אפ הישראלי סכום של כ-3.58 מיליארד דולרים שגויסו על-ידי 373 סטארטאפים שונים המהווים סכום של 423$ לנפש. בארצות הברית, לשם השוואה, הושקעו במהלך 2015 בסטארטאפים כ-60 מיליארד דולר. ההפרש אולי נשמע גדול, אבל אם אם נביט בהשקעות באופן יחסי, נגלה כי המדובר ב – 186$ לנפש, ושאר העולם נמצא הרחק מהמובילות: באירופה כולה הושקעו בשנה שעברה כ-12 מיליארד דולר (כ – 16$ לנפש) ובסין כ-20 מיליארד דולר, המהווים כ- 14$ לנפש (לפיCBInsights) כל אלו סכומים גבוהים באופן אבסולוטי, אבל זעומים ביחס לגודל האוכלוסיה בהשוואה לישראל.
 • ישראל היא מובילה עולמית בימי חופשה לשנה – ישראל מובילה בימי חופשה: 41 ימי חופשה בשנה. רק הפינים – לאחר מאמצים רבים- מגיעים למספר דומה.

קצרצרים , כשמו כן הוא, כפיות מידע וידע בנושאים של פוליטיקה וחברה בארץ ובעולם. בפוסט זה, סקרנו בקצרה את המדדים בהם מובילה ישראל, המייצרים את הדפוס המבטיח לעתיד של העם היושב בציון. אתם מוזמנים להציץ בסרט הקצר ולראות חלק מאותם פירות ההשקעה שהוציא מקירבו המשק הישראלי בשנים האחרונות.

חג עצמאות שמח!

להצטרפות לדף הפיסבוק של "קצרצרים" יש ללחוץ פה

About Post Author

קובי ברדה

קובי ברדה הוא מומחה לגאו-אסטרטגיה והשפעת פוליטיקה אמריקאית על יחסי החוץ. מלגאי של קתדרת חייקין לגאואסטרטגיה. ברדה חוקר את התפתחותן של תנועות עממיות פוליטיות (Grassroots Movments) וכדוקטורנט בחוג להיסטוריה כללית של אוניברסיטת חיפה, עבודת הדוקטורט שלו עוסקת באופן הקמתה של השדולה האוונגלית למען יחסי ישראל–ארצות הברית, כאשר לפני כן השלים בהצטיינות כתיבת תזה על הקמתה של איפא"ק.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
מודעות פרסומת

About קובי ברדה

קובי ברדה הוא מומחה לגאו-אסטרטגיה והשפעת פוליטיקה אמריקאית על יחסי החוץ. מלגאי של קתדרת חייקין לגאואסטרטגיה. ברדה חוקר את התפתחותן של תנועות עממיות פוליטיות (Grassroots Movments) וכדוקטורנט בחוג להיסטוריה כללית של אוניברסיטת חיפה, עבודת הדוקטורט שלו עוסקת באופן הקמתה של השדולה האוונגלית למען יחסי ישראל–ארצות הברית, כאשר לפני כן השלים בהצטיינות כתיבת תזה על הקמתה של איפא"ק.

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

השאר תגובה