מודעות פרסומת
דגל שבדיה המוסלמית

על שבדיה המתאסלמת

0 0
Read Time:3 Minute, 41 Second

במהלך השבוע שעבר, אירחתי איש עסקים משבדיה במסגרת שיתופי הפעולה שלנו. במהלך ארוחת ערב, סיפר לי החבר השבדי על תופעה מדהימה, כזו שכמובן ידעתי,אבל לא העמקתי מעולם לתוכה. החבר סיפר לי על החיים בצל הפחד מפני פשיעה של מהגרים, ששבדיה קלטה בצורה כ"כ אבירית ויפה. דבריו שלחו אותי לערוך מחקר קצר על מצב הפנים ועל היאוש שאותו חשים חברי הקהילה בשבדיה. התוצאות העגומות בפוסט הבא.

*******

80% מהשוטרים בשבדיה שוקלים לעזוב את עבודת השיטור שלהם. כאשר מסתכלים במספרים עצמם מגלים שיש עלייה עצומה בנטישה של שוטרים ובדגש על שוטרים צעירים. הנתונים מלמדים על עלייה מתמדת בנטישה של שוטרים מתחת לגיל 40. בשנת 2013 נטשו 70 שוטרים, בשנת 2014 נטשו 95 שוטרים, בשנת 2015 כבר המספר האמיר ל – 121 שוטרים, והפרסום במקומון השבדי THELOCAL, נכון לחודש מרץ 2016, הצביע כבר על 60 (!) שוטרים מתחת לגיל 40 שעזבו את עבודתם.

*******

שימו לב לכתבה (מתורגמת לאנגלית) של הטלוויזיה הדנית, בעניין שיעורי פשיעה של מהגרים ודרכי ה-(אין) התמודדות של משטרת שבדיה אליה מתראיין דובר משטרת שטוקהולם, לארס אלברסו.

הדובר מספר שיש כיום בשבדיה  איזורים שלמים (מעל  50 אזורים!) בהם המשטרה לא מעיזה להכנס מחשש להתקפה על הרכב של השיטור. בשכונות הדרומיות של העיר, מושלכים רימונים מאולתרים,אבנים ופצצות לעבר רכבי המשטרה. בשכונות הללו שולטות חבורות רכוב שמתעמתות , מציתות רכוש ציבורי ומטילות אימה על התושבים המקומים ובדגש על התושבות שנחשפות מדי יום להטרדות מיניות. לאחרונה אפילו שודר אונס של נערה שבדית מקומית ע"י מהגרים מוסלמים,  בפייסבוק לייב (משולב בחלקו ביו-טיוב מטה) של הבלוגר הפופולרי פול ג'וזף ווטסון  (Paul Joseph Watson) , לקול תשואות הקהל.

***********

גם הנתונים הסטטיסטים מגבים את נושא העליה התלולה בפשיעה במדינה (שהייתה פעם שלווה) שבדיה. בגרף הבא, המציג את בירת מקרי האונס של העולם (נתוני האו"ם נכון לשנת 2012, מאז נרשמה כמובן עוד עלייה). 

שיעורי אונס בשוודיה, מקור – אום

שימו לב לגרף ב – 60 השנה האחרונות בשבדיה שדגלה תמיד בפתיחות לקראת קבלת מהגרים, שיכונם ושיקומם.

נתוני פשיעה בשבדיה לאורך שישים שנה

*********

עד כמה הטירלול והפוליטקלי קורקט, במסגרת הקליטה של מהגרים השפיע על השבדים?

הנה דוגמא להחלטה של עיירה בשם הלמסטד  ( Halmstad) שאסרה על הנפת הדגל במוסדות ציבור, מחשש לתוקפנות כנגד חלק מהקבוצות האתניות בשבדיה ( offensive against ethnic groups.") , הדגל יכול להיות מונף רק שמגיעים אורחים זרים או ביום העצמאות השבדי (וגם זה כנראה ייאסר באיזשהו שלב…).

רשות התחבורה השבדית החליטה השנה שלא לעשות שימוש בתאורת כריסמס בתחבורה הציבורית מחשש ל-"פגיעה ברגשות המוסלמים".

הבישופ הראשונה בשבדיה, אווה ברון ( Eva Brunne) הורתה על הסרה של סממנים נוצרים (צלב לדוגמא) בכנסיית סימנס (Seamen's Church) שבשטוקלהם, ובכדי שהמהגרים המוסלמים יחושו בנוחות, דאגה שיסומן עבורם הכיוון של מכה.

********

עוד דוגמא? בבקשה… כנגד פליט סורי שהניף את דגל המדינה האיסלאמית (לשעבר דאעש) הוגש כתב אישום, אולם ביהמ"ש אישר  את הנפת הדגל של המדינה האיסלאמית וההזדהות עם ארגון הטרור, במסגרת חופש הביטוי (שמגיע למהגרים כמובן…).

********

אבל דומה כי הדוגמא הבאה היא הטרלול בהתגלמותו. קמפיין inteerkvinna# (לא האשה שלך – חפשו בטויטר ובפייסבוק) , בא לאחר שחבורה של גברים שבדים הקימו "סיירת" להשבת הביטחון האישי של נשים ותקפו ברכבת התחתית מהגרים. התופעה כמובן גונתה באופן נרחב בכל כלי התקשורת וע"י הפוליטיקאים המקומים בשבדיה ובכל אירופה. חבורה של נשים פמניסטיות פתחו בקמפיין בו הם קראו מפורשות שלא לסייע להן במקרה של אונס ע"י מהגרים (!!!).

אל תעזרו לנו אם נאנס ברחוב, קמפיין מתוך פייסבוק

********

אז כמה מוסלמים מתגוררים בשבדיה? שימו לב לטבלה הבאה:

טבלת מהגרים שחיים בשבדיה,שנת 2015 (מקור ויקפדיה)

מחוץ לאיחוד האירופי,  המדינות המוסלמיות הן שולחות המהגרים הגדולה ביותר לשבדיה ובסך הכל מעל כ – 1/2 מליון מוסלמים במדינה , שכל אולוסייתה עומדת על כ- 10 מליון נפש . עפ"י תחזית של מכון PEW, תצמח אוכלוסיה המוסלמית של שבדיה עד שנת 2030 לכ – 10% מהאוכלוסייה.

רצ"ב טבלה עם נתוני בקשות המקלט בשבדיה בשנת 2015

כמות הבקשות למקלט בשבדיה

וזה הנתון לגבי המדינות מהם מבקשים מקלט בשבדיה:

ארצות מוצא לבקשה כהכרה לפליטים בשבדיה , 2015

השיטפון של מהגרים שנהנים מיחס יוצא דופן לקליטה, בשילוב של חברה נאורה , הלכודה בפוליטקלי קורקטינס שמונע ממנה את ההתמודדות עם מצבה הקשה , מביאים לחרבונה של מדינה שהיוותה במשך שנים מושא להערצת החיים הטובים ונוחיות סוציאליסטית מושלמת.

נהנתם? מוזמנים לעשות לדף לייק ולעקוב אחרי דף קצרצרים בפייסבוק

 

 

About Post Author

קובי ברדה

קובי ברדה הוא מומחה לגאו-אסטרטגיה והשפעת פוליטיקה אמריקאית על יחסי החוץ. מלגאי של קתדרת חייקין לגאואסטרטגיה. ברדה חוקר את התפתחותן של תנועות עממיות פוליטיות (Grassroots Movments) וכדוקטורנט בחוג להיסטוריה כללית של אוניברסיטת חיפה, עבודת הדוקטורט שלו עוסקת באופן הקמתה של השדולה האוונגלית למען יחסי ישראל–ארצות הברית, כאשר לפני כן השלים בהצטיינות כתיבת תזה על הקמתה של איפא"ק.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
מודעות פרסומת

About קובי ברדה

קובי ברדה הוא מומחה לגאו-אסטרטגיה והשפעת פוליטיקה אמריקאית על יחסי החוץ. מלגאי של קתדרת חייקין לגאואסטרטגיה. ברדה חוקר את התפתחותן של תנועות עממיות פוליטיות (Grassroots Movments) וכדוקטורנט בחוג להיסטוריה כללית של אוניברסיטת חיפה, עבודת הדוקטורט שלו עוסקת באופן הקמתה של השדולה האוונגלית למען יחסי ישראל–ארצות הברית, כאשר לפני כן השלים בהצטיינות כתיבת תזה על הקמתה של איפא"ק.

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

One thought on “על שבדיה המתאסלמת

השאר תגובה