מודעות פרסומת
הטרדה מינית, צילום מסך יו טיוב

על הטרדה מינית בשם תהרוש ג'אמי וההכחשה של הממסד האירופי

0 0
Read Time:3 Minute, 51 Second

שבדיה בימים האחרונים סוערת ולא במקרה.

הישראלי תושב שוודיה, אופיר בכר  מדווח בפורום ישראלים באירופה, כי פסטיבל המוזיקה Bråvalla  המתקיים בימים אלה, לא יתקיים בשנה הבאה. הסיבה לביטול הפסטיבל לדברי המארגנים, בשל מקרים רבים של הטרדות מיניות ואונס במהלך הפסטיבל, כולל בקדמת הבמה תוך כדי הופעות.

מאזור הפסטיבל נמסר במסגרת הודעה לעיתונות  של המשטרה השבדית גם על קטטות ואלימות, חמישה מקרים  של הטרדות מיניות ואונס ברוטאלי של צעירה ע"י שני גברים, המטופלת רפואית, בעקבות האונס הברוטאלי.

פסטיבל בשוודיה מבוטל

 

אז מה הייתה התגובה של התקשורת השבדית לאונס, הטרדות מיניות ואלימות מצד מהגרים בפסטיבל?

התרגום החופשי של הכותרת יהיה :

 "מקווה שזאת לא שיטה להסתיר את הפסדי חברת ההפקה"….

בתוך הכתבה, בוחרת התקשורת השבדית להאשים את החברה המארגנת בגזענות וניצול של תקרית או שתיים בכדי לבטל את הפסטיבל כשהסיבה לביטול הן אחרות.

*****

קוראים הוותיקים של קצרצרים, זוכרים מן הסתם את את הפוסט על שבדיה המתאסלמת שם דנו בהרחבה בתופעות המואצות של איסלמזציה בשבדיה שפוגשת חברה ליברלית, פוליטקלי קורקטית, שמתאמצת בכל כוחה להטמין את ראשה עמוק בחול.

נקודת הקיצון של התמודדות החברה השבדית עם מקרי אונס, הטרדה מינית והצקות של גברים מהגרים הגיע במסגרת קמפיין inteerkvinna# (לא האשה שלך – חפשו בטויטר ובפייסבוק) , שבא לאחר שחבורה של גברים שבדים הקימו "סיירת" להשבת הביטחון האישי של נשים ותקפו ברכבת התחתית מהגרים. התופעה כמובן גונתה באופן נרחב בכל כלי התקשורת וע"י הפוליטיקאים המקומים בשבדיה ובכל אירופה. חבורה של נשים פמניסטיות פתחו בקמפיין בו הם קראו מפורשות שלא לסייע להן במקרה של אונס ע"י מהגרים (!!!).

אל תעזרו לנו אם נאנס ברחוב, קמפיין מתוך פייסבוק

*****

מה זה תהרוש ג'אמי?

תהרוש ג'אמי הוא סוג של "משחק אונס קבוצתי"  שבו  נשים מוטרדות מינית עד אינוס מלא, לרבות בגלוי ולעיני כל, ואין מי שימנע זאת. האונס קבוצתי הזה מתבצע בממדים גדולים וזוכה להגנה מריכוז גדול של קהל, שגם משתתף באופן פעיל בעידוד ובמגע מיני חלקי או מלא עם הקורבן. משחקי האונס המכונים "הטרדה קולקטיבית" למעשה מדובר באונס לכל דבר ועניין רק שבמקרה הזה האנסים מקבלים גיבוי מהמון המקיף אותם ומספק להם הגנה.

 

*****
התופעה  של תהרוש ג'אמי תועדה לראשונה במהלך ה – "אביב הערבי",  במהלך ההפגנות של הצעירים המצריים בכיכר תחריר.
הדוגמא המוכרת ביותר והראשונה שפרצה לתודעה הציבורית המערבית, הייתה כתבת CBS, לארה לוגן שהותקפה על-ידי המון זועם בקהיר. היא הופרדה מהצוות שלה ועברה תקיפה מינית אכזרית וממושכת.
בהמשך עוד עיתונאיות מערביות נפלו כקורבנות  לתקיפות הללו ובהם ניתן לציין כדוגמאות למשל את העיתונאית הולנדית שעברה אונס קבוצתי בכיכר ונזקקה לניתוח מציל חיים, ואת סוניה דרידי – עיתונאית צרפתית  כתבת "פרנס 24", שהותקפה בידי קבוצת גברים שעטה עליה למול המצלמה בעת שדיווחה מכיכר תחריר ושצוטטה כאומרת:
"מיששו אותי ותפסו אותי בכל מקום. חמקתי מהגרוע מכול כי יש לי חגורה טובה".
*****
משחקי האונס יובאו באמצעות גל העצום של המהגרים שהגיעו ממזרח התיכון ליבשת העתיקה והפכה למגיפה של ממש באירופה.
האירוע המפורסם ביותר, שאותו ניסו השלטונות בגרמניה להעלים, היה כמות עצומה של הטרדות מיניות המונית בעיר קלן, באירועי תחילת השנה.
כ-90 נשים דיווחו אז שהן הותקפו מינית, נשדדו או קיבלו איומים על חייהן במהלך חגיגות השנה החדשה באזור התחנה המרכזית בקלן, גרמניה, על ידי כאלף גברים צעירים "בעלי מראה ערבי או צפון אפריקני", מרביתם שיכורים.
מתוך 31 הגברים שזוהו כחשודים בתקיפות, 18 הם מבקשי מקלט.
בתחילה המשטרה והרשויות ניסו להסתיר את המידע מהציבור, אך לבסוף ולאחר שדבר ההטרדה ההמונית יצא לתקשורת, התפטר מפקד המשטרה המקומי.
דו"ח של מכון המחקר גייטסטון (Gatestone Institute) תחת השם:  משבר אונס על ידי מהגרים בגרמניה יוצא מכלל שליטה מתעד את מקרי האונס בגרמניה וההתנהלות של הרשויות בהקשר להן בתקופה האחרונה.
המכון קובע, כי רק בחודש שקדם לכתיבת הדו"ח (אוגוסט 2016) נרשמו מאות מקרים (רשימה מלאה בדו"ח):

במהלך חודש יולי 2016 מאות נשים וילדות גרמניות הותקפו מינית על ידי מהגרים (ראו נספח להלן). הקורבן הצעיר ביותר הייתה ילדה בת תשע, והמבוגרת ביותר בת 79. התקיפות התרחשו בחופי ים, מסלולי אופניים, בתי קברות, דיסקוטקים, חנויות מכולת, פסטיבלי מוזיקה, חניונים, בתי ספר, מרכזי קניות, מוניות, תחבורה ציבורית (אוטובוסים, רכבות חשמליות, רכבות מהירות בין-עירוניות ורכבות תחתיות), פארקים ציבוריים, כיכרות ערים, ברכות שחייה ציבוריות ושירותים ציבוריים. התוקפים אורבים בכל פינה, וביטחון אין בנמצא.עשרות נשים וילדות הותקפו על ידי מהגרים בפסטיבלי הקיץ וברכות שחייה עירוניות – שלהן תפקיד מרכזי בחיי היומיום בגרמניה.

****

מהפסטיבל בשבדיה ועד הלסינקי, מגרמניה ועד אוסטריה מקרים של תופעות של הטרדה מינית מצד מהגרים הפכה למגפה של ממש. נראה כי מדיניות של "פוליטקלי קורקט" האוסרת על תיוג מגזרי פוגשת את אותם מהגרים/פליטים המייבאים את תופעת "משחקי אונס" ממדינות מוצאם, נשות אירופה יהיו הטרף הקל….

  • תודה מיוחדת לסבלנות של אופיר בכר בתרגום והבאת טקסטים בשבדית

נהנתם? מוזמנים לעשות לדף לייק ולעקוב אחרי דף קצרצרים בפייסבוק

 

 

About Post Author

קובי ברדה

קובי ברדה הוא מומחה לגאו-אסטרטגיה והשפעת פוליטיקה אמריקאית על יחסי החוץ. מלגאי של קתדרת חייקין לגאואסטרטגיה. ברדה חוקר את התפתחותן של תנועות עממיות פוליטיות (Grassroots Movments) וכדוקטורנט בחוג להיסטוריה כללית של אוניברסיטת חיפה, עבודת הדוקטורט שלו עוסקת באופן הקמתה של השדולה האוונגלית למען יחסי ישראל–ארצות הברית, כאשר לפני כן השלים בהצטיינות כתיבת תזה על הקמתה של איפא"ק.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
מודעות פרסומת

About קובי ברדה

קובי ברדה הוא מומחה לגאו-אסטרטגיה והשפעת פוליטיקה אמריקאית על יחסי החוץ. מלגאי של קתדרת חייקין לגאואסטרטגיה. ברדה חוקר את התפתחותן של תנועות עממיות פוליטיות (Grassroots Movments) וכדוקטורנט בחוג להיסטוריה כללית של אוניברסיטת חיפה, עבודת הדוקטורט שלו עוסקת באופן הקמתה של השדולה האוונגלית למען יחסי ישראל–ארצות הברית, כאשר לפני כן השלים בהצטיינות כתיבת תזה על הקמתה של איפא"ק.

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

השאר תגובה