מודעות פרסומת
מהגרים בים התיכון, יוצר - Irish Defence Forces, אתר - ויקפדיה

על תעשיית הפליטים בים התיכון

0 0
Read Time:4 Minute, 15 Second

בשנת 2008, חתם ראש ממשלת איטליה דאז , סילביו ברלוסקוני, עם מועמר קדאפי (זצ"ל…), על הסכם שילומים ללוב בגובה 5 מיליארד דולר, כחלק מהסכם לפתרון מחלוקות בין איטליה ללוב בנוגע לתקופה הקולוניאלית. 

לכאורה, נוסח ההסכם מבטא "הכרה מוסרית מלאה בנזק שנגרם ללוב על ידי איטליה בתקופה הקולוניאלית", אמר בשעתו ברלוסקוני והוסיף, "בשם העם האיטלקי… אני חש חובה להתנצל ולהראות את כאבנו עבור מה שאירע לפני שנים רבות ואשר השפיע על משפחות כה רבות בשתי הארצות".

בחלק החסוי של החוזה, מועאמר קדאפי, התחייב מצדו למנוע ממהגרים להמשיך לאיחוד האירופי ולאיטליה ובמקרה של מהגרים שהצליחו להגר, תפעל איטליה להחזיר ללוב מהגרים המגיעים אליה משטחה.

*****

הלכה למעשה, ספינות הפטרול האיטלקיות היו עוצרות מהגרים במים הבינ"ל ומעבירה אותם ישירות ללוב. הלובים היו עוצרים אותם , מענים ומגרשים אותם חזרה למדינות המוצא שלהם באפריקה. בכך התמריץ לגניבת הגבול דרך המים צנח בצורה דרמטית , כאשר קדאפי משמש כ – "קבלן לביצוע עבודות מלוכלוכות" מטעם איטליה.

*****

מאז הסתלקותו של הנשיא קאדאפי, והאנרכיה המטורפת ששוררת בלוב מאז,  מספר הולך וגדל של אפריקנים מוברחים לאירופה. הם מגיעים מרחבי אפריקה, דרך לוב הם חוצים את הים התיכון. ארגונים "הומניטאריים" שונים או ארגונים לא ממשלתיים מעורבים הם חלק בלתי נפרד מהמסע להברחה לאירופה.

רבים מהמהגרים המבקשים להיכנס לאיחוד האירופי אינם פליטים ומנסים להיכנס מסיבות כלכליות גרידא. למעלה מכך,  דו"חות שפורסמו לאחרונה, מצביעות על כך שדאע"ש  החלה לשלוט ברשתות הסחר של צפון אפריקה, והיא מגייסת באופן פעיל חברים מקרב אוכלוסיית המהגרים בהבטחות של כ – 1000$  ומעבר בטוח מובטחת לאיחוד האירופי. מעורבותו של דאע"ש בסחר בבני אדם וגיוסם לשורתיו, מצביעה על כך שיש אפשרות ממשית גדולה לכך שארגוני הארגונים הלא ממשלתיים הפועלים באוניות ההצלה, עשויים להיות (במכוון או שלא) כלי שרת וסיוע לטרור באמצעות העברת פעילים סמויים לאיחוד האירופי בכלל ולאיטליה בפרט כמפורט באינפוגרפיקה הבאה:

איטליה היעד המרכזי למהגרים שנת 2016, מקור – ODI.ORG

*****

אבל מי הם אלה שמבצעים את הפעילות הזאת ובעיקר למה?

ב -15 בנובמבר 2016 פירסם מכון  Global Analysis from the European Perspective) GEFIRA), ראיות שאספו חוקרי המכון כי ארגונים לא ממשלתיים שונים משתמשים בצי של יותר מתריסר סירות בים התיכון, כדי להעביר באופן בלתי חוקי מהגרים מחוף צפון אפריקה לאיטליה.

 GEFIRA השתמשה ב- AIS Marine Traffic (מעקב אחר ספינות), בטוויטר ובדיווחים חיים של עיתונאי הולנדי על סיפון הספינה Golfo Azzurro,  לתעד שיתוף פעולה לכאורה בין ארגונים לא ממשלתיים, משמר החופים האיטלקי והמבריחים שמתאמים את מעשיהם. הספינות נתפסו על מכ"ם הנע בין החוף האיטלקי ללוב, תוך שהם משנעים מהגרים לאיחוד האירופי.

הארגונים הלא-ממשלתיים הקשורים לסירות המעורבים במבצע היו: Migrant Offshore Aid Station (MOAS)

, Jugend Rettet, Stichting Bootvluchting, Médecins Sans Frontières, Save the Children, Proactiva Open Arms, Sea-Watch.org, Sea-Eye and Life Boat.

****

אתר DISOBEDIENTMEDIA  ביצע תחקיר על נתיב הכסף הממן את הארגונים המתוארים מעלה. בתחקיר נמצא כי מספר ארגונים לא ממשלתיים המעורבים ב ספינות הצלת המהגרים, קיבלו כספים מארגונו של  ג'ורג' סורוס החברה הפתוחה.

כבר בעבר התייחסתי לנושא הארנק של סורס הממן את הפעילות הפרוגרסיבית בארה"ב, אלא שכעת נתמקד דווקא בתמיכה שלו באירגוני סיוע באירופה, שבין היתר, הביאו לתקרית המפורסמת עם ממשלת הונגריה שטענה שהוא…..מציף את אירופה במהגרים.

אז ג'ורג' סורס התחייב לתרום כחצי מליארד (!!!) דולר למטרות של סיוע לפליטים כמתואר  בווידיאו מטה.

*****

כנראה כי יש מאחוריה רשת ענפה של פעילי גבולות וארגונים. רבים מהם ממומנים ישירות או שיתפו פעולה עם החברה הפתוחה של ג'ורג' סורוס.

אקטיביזם פוליטי הוא חלק מהותי מהחברות הדמוקרטיות.

האם זה בלתי חוקי? לא באמת.

עם זאת, לפעמים זה הולך רחוק מדי, או את הגורמים המקודמים להוכיח להיות או לא מציאותי או לא בר קיימא.

רשת "לובי ההגירה" באיטליה מורכבת מארגונים לא ממשלתיים בינלאומיים הממומנים על ידי קרן החברה הפתוחה (ירוק), ארגונים לא ממשלתיים איטלקים הממומנים על ידי OSF (כחול) וארגונים עם פרויקטים משותפים עם OSF (סגול)  כמפורט בתמנון הרב זרועי שתומכת החברה הפתוחה כפי שמוצג בכתבת תחקיר של מכון  GEFIRA.

מפת האינטרסים של אופן סוסיטי באיטליה, מקור- GEFIRA

*****

בנוסף לכל המתואר לעיל, קיימים גורמים רשמיים באירופה שטוענים כי יחידות ה – NGO הללו, פועלות בניגוד לחוק הגבולות האירופאי . לא מעט גורמים רשמיים באיטליה שסובלת מכמות המהגרים לחופיה, מתייחסים לתופעה.

 כרמלו זוקארו (Carmelo Zuccaro), התובע הראשי של העיר קטאניה בנמל סיציליאני, סיפר כי יש לו עדויות לשיחות טלפון בין מבריחים לקבוצות סיוע.

במקרה אחר, בית המשפט בקטניה, איטליה פתח בחקירה כנגד ארגונים לא ממשלתיים המעורבים בהצלת מהגרים המנסים את המעבר המסוכן מצפון אפריקה לאירופה.

הארגונים לא ממשלתיים הכחישו בכל תוקף כל עוול, ואמרו כי מטרתם היחידה היא להציל חיים.

 ראש הסנאט האיטלקי, פייטרו גראסו (Pietro Grasso)  התבטא ב4/5/17  באומרו כי:

"אני בטוח כי הרשות השופטת והמשטרה ישפוכו אור מלא על ויחקרו מתוך מטרה  בסופו של דבר להעניש את כל הפשעים שבוצעו", אמר גראסו בהקשר לנושא המהגרים וארגוני ה – NGO והוסיף בפני הוועידה של מדינת האיחוד שאורגן על ידי המכון האירופי .

*****

המקור וההשראה המרכזית  לתחקיר, היה צפיה בסרטון המשובח של הבלוגר  Paul Joseph Watson שממש ממש מומלץ לצפות בו פה:

בקרקצרים נמשיך לעקוב אחר נתיב הכסף והסיבות שמחוללות את נתיבי ההגירה….

נהנתם? מוזמנים לעשות לדף לייק ולעקוב אחרי דף קצרצרים בפייסבוק

 

About Post Author

קובי ברדה

קובי ברדה הוא מומחה לגאו-אסטרטגיה והשפעת פוליטיקה אמריקאית על יחסי החוץ. מלגאי של קתדרת חייקין לגאואסטרטגיה. ברדה חוקר את התפתחותן של תנועות עממיות פוליטיות (Grassroots Movments) וכדוקטורנט בחוג להיסטוריה כללית של אוניברסיטת חיפה, עבודת הדוקטורט שלו עוסקת באופן הקמתה של השדולה האוונגלית למען יחסי ישראל–ארצות הברית, כאשר לפני כן השלים בהצטיינות כתיבת תזה על הקמתה של איפא"ק.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
מודעות פרסומת

About קובי ברדה

קובי ברדה הוא מומחה לגאו-אסטרטגיה והשפעת פוליטיקה אמריקאית על יחסי החוץ. מלגאי של קתדרת חייקין לגאואסטרטגיה. ברדה חוקר את התפתחותן של תנועות עממיות פוליטיות (Grassroots Movments) וכדוקטורנט בחוג להיסטוריה כללית של אוניברסיטת חיפה, עבודת הדוקטורט שלו עוסקת באופן הקמתה של השדולה האוונגלית למען יחסי ישראל–ארצות הברית, כאשר לפני כן השלים בהצטיינות כתיבת תזה על הקמתה של איפא"ק.

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

השאר תגובה