מודעות פרסומת

על נורות האזהרה המהבהבות במפלגה הדמוקרטית ביחס לישראל

0 0
Read Time:4 Minute, 10 Second

בשקט בשקט, תופעות מדאיגות של ירידה מהתמיכה המסורתית של המפלגה הדמוקרטית במדינת ישראל, מבעבעות במפלגה הדמוקרטית בתקופה של פוסט ההפסד של הילרי קלינטון. על כמה נורות אזהרה משמעותיות שמהבהבות לנו מול העיניים , בניתוח הבא.

***********

דיק דרבין

ב- 4.1, הניח חבר הסנאט, מרקו רוביו (ר. פלורידה) את הצעה מס' 6  לגינוי ההחלטה 2234 שהתקבלה במוע"ב כנגד ישראל והקוראת למו"מ ישיר בין הצדדים. הצעת ההחלטה, החתומה  ע"י 78 חברי הסנאט  (47 רפובליקנים,30 דמוקרטים ועצמאי אחד) תקועה אצל מצליף הסיעה הדמוקרטית , הסנטור דיק דרבין (ד. אילינוי) , שמונע מלהביא את ההצעה להצבעה. ראוי לציין בהקשר זה, שבית הנבחרים , העביר ברוב גדול, הצעת החלטה דומה, עוד בשבוע שעבר.

דיק דרבין , מקור – דף רשמי

דרבן היה תומך נלהב בעסקת הגרעין שחתמו המעצמות עם איראן, ואחד מעוזריו השמיע בעבר אמירות אנטי־ישראליות חריפות. ה"תקיעה" של דרבין , הביאה לקריסת הטלפון שלו, מבוחרים יהודים (המאורגנים ע"י RJC – הועדה היהודית הרפובליקנית), שהציפו את קו הטלפון שלו במשרד בוושינגטון ובמשרד באילינווי.

***********

לינדה סרסור

על "חובבת ציון" היקרה הזאת, תוכלו לקרוא בהרחבה במאמר שכתבתי על מארגנות מצעד הנשים, מה שלא ידעתי בזמן הכתיבה והמחקר אותו ערכתי על הגברת, הם הקשרים שלה במפלגה הדמוקרטית. ראשית, המדובר בחברה בוועדת ה – NDC ( ועדה ארצית הדמוקרטית), שהולכת להצביע בבחירות (על המועמד, חובב ציון אחר, קייט אליסון למטה) ובכח עולה במפלגה הדמוקרטית.

יותר מעניין, הגב' סרסור, עוטרה ע"י נשיא ארה"ב אובמה, בתואר היוקרתי  CHAMPION OF CHANGE.

לינדה סרסור

*********

קיית אליסון

לאחר ההפסד של הילריי קלינטון, המפלגה הדמוקרטית נשארה ללא מנהיג נבחר. ב – 23 עד 26 לפברואר, ייערכו הבחירות ליו"ר ה- NLP (ועידה הלאומית הדמוקרטית). נכון להיום ועפ"י הסקרים, קיית אליסון (ד. מחוז 5, אינדיאנה) הוא המועמד המוביל.

אליסון נולד נוצרי, אולם בצעירותו החליט להתאסלם ובשנת 2006 היה למוסלמי הראשון בקונגרס האמריקני. אליסון ממוקם בצד השמאלי של המפלגה הדמוקרטית ונחשב לבעל השקפות ליברליות, הדומות לאלו של ברני סנדרס (ד. ורמונט), הסנאטור היהודי שהפסיד בפריימריז להילארי קלינטון, שבינתיים כבר הספיק להודיע על תמיכה באליסון.

אליסון תמך כסטודנט ב לואיס פרחאן, מנהיגה האנטישמי של תנועת אומת האסלאם. לפני שנתיים צוטט פרחאן כאומר כי "הציונים היהודים והישראלים גילמו תפקיד מפתח באירועי ה-11 בספטמבר".

קיית אליסון, מקור – ויקפדיה

גם בנושאי חקיקה, בעניינים שעסקו בישראל, בחר אליסון להצביע  (לדוגמא)  כנגד תוספת חירום למימון כיפת ברזל. מעניין במיוחד מה שאמר עליו המיליארדר הישראלי -אמריקאי, חיים סבן, שנחשב לאחד התורמים המרכזיים של המפלגה הדמוקרטית, ואדם המקורב מאוד להילרי קלינטון ושתרם לה מעל 6 מליון דולר לקמפיין הבחירות. בפורום סבן בוושינגטון הביע איש העסקים הישראלי-אמריקני התנגדות נחרצת למינויו של אליסון, כינה אותו "אנטישמי ואנטי ישראלי", והוסיף כי הוא יהיה "אסון ליחסים עם הקהילה היהודית ולעתיד המפלגה הדמוקרטית".

בימים האחרונים פרסם הארגון הא-מפלגתי, היהודי -אמריקאי, הליגה נגד השמצה, גילוי דעת על "מידע חדש שראה אור לאחרונה שמעלה חששות רציניים אם אליסון יוכל לייצג את המסורת של המפלגה הדמוקרטית בתמיכה חזקה בביטחון ישראל". עוד נכתב בהודעה כי "בנאום שהוקלט בשנת 2010 נשמע אליסון אומר:" מדיניות החוץ של ארצות הברית במזרח התיכון נשלטת על ידי מה שטוב או רע למדינה של שבעה מיליון אנשים. אזור של 350 מיליון איש תלוי בשבעה מיליון איש. האם זה הגיוני? האם זה צודק?'".

עוד נמסר  כי "הערותיו של אליסון מטרידות ופוסלות אותו מלשמש בתפקידו", והוסיפו כי "בין שזה במתכוון ובין שלא, מילותיו מזכירות סטריאוטיפים ישנים על השליטה של יהודים בממשלה שלנו, מיתוס רעיל שאין לו מקום בחברה פתוחה כמו ארצות הברית".

*********

כמה סיבות מובילות את קו השבר בשנים האחרונות, חלק האיצו לאחרונה. 

1. האווירה בקמפוסים הליברלים דוגמת אלה הקיימים בברקלי ובאוניברסיטאות המחנכות דור של סטודנטים לפעולות חרמות בסגנון ה – BDS.

2. המפלגה הדמוקרטית הייתה לאורך השנים, שילוב של  קואליציית מיעוטים ואיגודים מיקצועיים. ההרכב הדמוגרפי המשתנה של "מפלגת המיעוטים" והגידול בכמות  המיעוטים (בדגש על מוסלמי), מביא את הפריימריסטים/חברי קונגרס/מושלים להטות אוזן לציבור שלהם. למשל בהקשר זה, הסנטור דרבין מאילינוי מרובת המוסלמים, (איסלאם הדת השניה בגודלה במדינה, עם 2.8% מול 0.8% בממוצע בארה"ב) מה שכנראה מסייע לתקוע את החלטת הגינוי….

טבלת מוסלמים באמריקה, מקור – מכון PAW

3. הפטרו-דולרים שזרמו מהמפרציות לקרן קלינטון, ומשמנים גם היום את גלגלי המפלגה הדמוקרטית (כי בארה"ב, זה הכל בעניין של התורמים).

4. החיבוק לו זוכה ישראל מהמפלגה הרפובליקנית והנשיא העומד בראשה, בשילוב של "טירלול" אולטרא שמאלני (בדומה למה שעבר על מפלגת הלייבור הבריטית, שבחרה באנטישמי ג'רמי קורבין כמנהיג המפלגה) שמקצין עוד יותר את עמדות המוצא של השמאל השפוי, מביא לערעור ביחסי המפלגה הדמוקרטית וישראל.

5. התמיכה המובהקת של נתניהו בצד הרפובליקני ועמידה שלו נגד אובמה בוודאי שאינה מסייעת לאמון המפלגה לישראל.

6. גם היחס בישראל לדת מעמיק את השבר. השסע הדתי סביב תנועות הרפורמיות והקונסרבטיביות ואי כיבוד מסגרת הסדרי התפילה בכותל, פוגעות אף הן ביהדות ארה"ב, שכזכור למעלה מ – 75% בהם, הצביעו בעד המפלגה הדמוקרטית.

השילוב הזה, של כל המרכיבים, יכול להביא לישראל נזק למסורת של תמיכה דו-מפלגתית בישראל, מהלך שיהיה רע מאוד לישראל.

נהנתם? מוזמנים לעשות לדף לייק ולעקוב אחרי דף קצרצרים בפייסבוק

 

 

About Post Author

קובי ברדה

קובי ברדה הוא מומחה לגאו-אסטרטגיה והשפעת פוליטיקה אמריקאית על יחסי החוץ. מלגאי של קתדרת חייקין לגאואסטרטגיה. ברדה חוקר את התפתחותן של תנועות עממיות פוליטיות (Grassroots Movments) וכדוקטורנט בחוג להיסטוריה כללית של אוניברסיטת חיפה, עבודת הדוקטורט שלו עוסקת באופן הקמתה של השדולה האוונגלית למען יחסי ישראל–ארצות הברית, כאשר לפני כן השלים בהצטיינות כתיבת תזה על הקמתה של איפא"ק.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
מודעות פרסומת

About קובי ברדה

קובי ברדה הוא מומחה לגאו-אסטרטגיה והשפעת פוליטיקה אמריקאית על יחסי החוץ. מלגאי של קתדרת חייקין לגאואסטרטגיה. ברדה חוקר את התפתחותן של תנועות עממיות פוליטיות (Grassroots Movments) וכדוקטורנט בחוג להיסטוריה כללית של אוניברסיטת חיפה, עבודת הדוקטורט שלו עוסקת באופן הקמתה של השדולה האוונגלית למען יחסי ישראל–ארצות הברית, כאשר לפני כן השלים בהצטיינות כתיבת תזה על הקמתה של איפא"ק.

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

One thought on “על נורות האזהרה המהבהבות במפלגה הדמוקרטית ביחס לישראל

השאר תגובה