מודעות פרסומת
נאום הנשיא טראמפ בפני האו"ם

על נאומו של הנשיא טראמפ בפני מליאת האו"ם

0 0
Read Time:3 Minute, 34 Second

הנשיא טראמפ דיבר לבוחריו היום מעל לראשי המדינות, השגרירים ושאר הנציגים שהגיעו היום לכינוס האו"ם. בנאום שבו הצליח טראמפ לחבק ולעקוץ באותה העת יריבים וחברים נעשה למטרה אחת חשובה, בחירות האמצע.

בכדי לעשות זאת, הוא למשל תקף את הגישה הסוציאליסטית שמביאה אומללות וכדוגמא הוא הביא את ונצואלה, שרק עד לא מזמן הייתה מדינה עשירה, אך כעת למעלה משני מליון פליטים ברחו מהמדינה. בכך הוא התכתב עם המועמדים מבית שמנסים להציג אג'נדה של סוציאליזם.

אז מה היה שם היום בנאום של טראמפ?

הצלחות הממשל

הנשיא טראמפ חוזר מספר פעמים על הישגי הממשל הנוכחי (ואף זכה לפרץ של צחוק שאמר שעשה יותר מכל ממשל אחר) הכוללים את הפחתת שיעורי האבטלה, עליית הבורסה, רפורמת הפחתת המיסוי והרפורמה שלו בנושאי ההגירה.

סיוע כלכלי

הנשיא מתייחס לכך שהפנקס פתוח והיד רושמת. ההתחייבות שלו היא שכסף יופסק להיות מועבר למדינות שלא מכבדות את ארה"ב. בהקשר זה, הוא מתייחס למה שכבר הוא מבצע בפועל לעניין הקיצוצים בכספים המועברים לרשות הפלסטינית שלא רק מקפידה על עקשנותה, הם גם מכנים אותו ואת שלטונו בהערות מעליבות.

ישראל

הנשיא טראמפ התייחס למעבר השגרירות "השנה נקטנו צעד משמעותי נוסף במזרח התיכון, כשהכרנו בזכותה של כל מדינה ריבונית לקבוע את עיר הבירה שלה והעברנו את שגרירות ארה"ב בישראל ירושלים", והוסיף שכל מדינה זכאית לבחור את הבירה שלה וההתעלמות מזה לא מסייעת בפתרון של קידום שלום. בהתייחס לתוכנית המאה הוא אמר: "ארה"ב מחויבת לשלום עתידי וליציבות באזור, בכלל זה הסכם בין הישראלים לפלסטינים. ההכרה בעובדות הברורות קידמה אותנו אל המטרה הזו, לא פגעה בה". הנשיא גם החמיא לישראל על היכולת לקדם את המדינה במהלך 70 שנותיה.

איראן

"אסור לנו לאפשר למדינה שמממנת טרור להשיג את הנשק המסוכן ביותר שקיים על פני כדור הארץ", אמר טראמפ בנאומו. "אסור לנו לאפשר למשטר שקורא 'מוות לאמריקה' ומאיים על ישראל בהשמדה… אסור להם להשיג את האמצעים לשגר ראש נפץ גרעיני לשום עיר על כדור הארץ. אנו קוראים לכל המדינות לבודד את המשטר האיראני כל עוד תוקפנותו נמשכת". הנשיא התחייב להמשיך ולהדק את הלולאה סביב הצוואר של המשטר, לצד מסרים מלאי תקווה לעם האיראני במידה ויחליט להיפטר מהציפורנים של המשטר האכזרי

המפרציות

אולי החלק היותר מעניין של הנאום. מצד אחד ליטף את המשטרים במדינות הללו שנרתמו למיגור הטרור ולוקחים אחריות באמצעות הזרמת יותר משאבים למישטור האזור בו הם חיים. מהצד השני, הוא סנט בהם באמצעות אופ"ק ומחירי הדלק והגז המשתוללים שבהם הבטיח לטפל, רמז שהם "אוכלי חינם" בהקשר לביטחון הצבאי שמקבלים על חשבון משלם המיסים האמריקאי והבטיח שהם יהיו מחויבים לשלם הרבה יותר אם ירצו את הנוכחות הצבאית המותרת.

גרמניה ורוסיה

טראמפ תקף בשצף קצף את הכוונה של גרמניה לפיתוח צינור NORD STORM 2, שיגדיל את התלות של מה שטראמפ מכנה "מדינה דמוקרטית מערבית ברוסיה". הגישה מתכתבת עם ההערות המוקדמות יותר של היועץ לביטחון לאומי בולטון, שהציע את החלופה של גז ישראלי כחול -לבן דרך צינור שיעבור מישראל דרך קפריסין, יוון ומשם לאיטליה ושאר היבשת. התלות של גרמניה ברוסיה והתקיפה הישירה על המשטר הרוסי, אמור להראות כי הנשיא פועל בצורה עניינית בכל הקשור ליחסי ארה"ב – רוסיה.

סוריה

הנשיא התייחס לנושא מלחמת האזרחים ואמר כי כל מקרה של שימוש בגז כימי יגרור מעורבות ישירה של ארה"ב, כפי שנעשתה בעבר.

הסכמי סחר

הנשיא טראמפ שב על הטיעון כי ארה"ב נשדדה לאורך שנים על ידי מדינות רבות, כאשר עיקר החצים הופנו לסין, שעליהם הוטלו מכסים בגובה של 200 מליארד דולר (אם כי הוא ליטף את הנשיא שי שכינה חברו, וסייע רבות לקידום השגת ההבנות עם צ. קוריאה). הנשיא דיווח על ההסכם החדש שנחתם עם דרום קוריאה אתמול, וההסכם שהושג עם מקסיקו (עליו ניתן לקרוא כאן

ממשלה גלובלית

הנשיא הגדיר את המאבק הנוכחי בין ה -"גלובליסטים" להם קרא משטר של פקידים שלא נושאים באחריות, לבין הגישה שהוא קרא לה : "הפטריוטית". בהקשר זה חזר טראמפ על מה שאמר בולטון כי ארה"ב לא תשתף פעולה עם בית המשפט הבינ"ל ה – ICC, לא מכירה בו ובפעולות שלו כלגיטימיות. בהקשר זה הציע טראמפ לממשלות לכבד את הסוברניות של כל אחת מהמדינות כפי שארה"ב מכבדת סוברניות של מדינות אחרות ולא מחפשת להרצות או להטיף להם בצורת חייהם. גם בעניין המהגרים התייחס הנשיא ואמר כי הפתרון הוא השארתם של אנשים במדינות המוצא שלהם והפיכת המדינה בה הם נמצאים – GREAT AGAIN. גם האו"ם ספג מתקפה כי ארה"ב לא תשלם יותר מ- 25% מתשלום משימות השגחת השלום של האו"ם.

נהנתם? מוזמנים לעשות לדף לייק ולעקוב אחרי דף קצרצרים בפייסבוק, בטלגרם ובטויטר

 

 

 

About Post Author

קובי ברדה

קובי ברדה הוא מומחה לגאו-אסטרטגיה והשפעת פוליטיקה אמריקאית על יחסי החוץ. מלגאי של קתדרת חייקין לגאואסטרטגיה. ברדה חוקר את התפתחותן של תנועות עממיות פוליטיות (Grassroots Movments) וכדוקטורנט בחוג להיסטוריה כללית של אוניברסיטת חיפה, עבודת הדוקטורט שלו עוסקת באופן הקמתה של השדולה האוונגלית למען יחסי ישראל–ארצות הברית, כאשר לפני כן השלים בהצטיינות כתיבת תזה על הקמתה של איפא"ק.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
מודעות פרסומת

About קובי ברדה

קובי ברדה הוא מומחה לגאו-אסטרטגיה והשפעת פוליטיקה אמריקאית על יחסי החוץ. מלגאי של קתדרת חייקין לגאואסטרטגיה. ברדה חוקר את התפתחותן של תנועות עממיות פוליטיות (Grassroots Movments) וכדוקטורנט בחוג להיסטוריה כללית של אוניברסיטת חיפה, עבודת הדוקטורט שלו עוסקת באופן הקמתה של השדולה האוונגלית למען יחסי ישראל–ארצות הברית, כאשר לפני כן השלים בהצטיינות כתיבת תזה על הקמתה של איפא"ק.

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

השאר תגובה