מודעות פרסומת
היספנים אמריקאים - מחווה של שרות הבולאי האמריקאי

על הקהילה ההיספנית ויחסה לישראל

0 0
Read Time:1 Minute, 27 Second

מאת: זיו גולדפישר

בראש השנה יסב בנימין נתניהו לשולחן החג עטור בהילת ניצחון. הידידות הקרובה עם טראמפ, הפגישה הפומבית הדרמטית עם נשיא מצרים א-סיסי, הכבוד ממנהיגים מרחבי העולם הם תהליכים משמעותיים עבור ישראל.

צריך להיות הגונים ולומר כי מעמדה של ישראל איתן כפי שלא היה שנים רבות, לא מעט בזכות נתניהו.
אבל מעבר לאופק מסתתרת התהום שמאיימת על ישראל.

התמורות הדמוגרפיות שעוברות מדינות רבות במערב, תמורות שנובעות מהגירה ומשיעורי ילודה נמוכים, עשויים להשפיע בצורה דרמטית על היחס לישראל. סקר חדש של מכון המחקר Pew על הקהילה ההיספנית בארה"ב מגלה כי מספרם של ההיספנים (מהגרים או בני מהגרים מאמריקה הלטינית) זינק בצורה דרמטית – פי 6 (!) בתוך כארבעה עשורים, מ-9.5 מיליון ב-1970 ל-58 מיליון ב-2016. כיום מהווים ההיספנים 18 אחוזים, הקבוצה האתנית השנייה לאחר הלבנים. במערכת הבחירות האחרונות אף היו מספר מועמדים ממוצא לטיני; טד קרוז ומרקו רוביו הם המוכרים ביותר, דבר המעיד על עוצמתם הפוליטית ההולכת והגוברת של ההיספנים בארה"ב.


אז מה הקשר לישראל?

ובכן, בניגוד לאוכלוסיה הלבנה בארה"ב, ההיספנים פחות תומכים בישראל. סקר שערך מכון Pew בשנה שעברה גילה כי בקרב הלבנים בארה"ב יש תמיכה מוצקה ומשמעותית בישראל: 79 אחוזים מהאוונגליסטים, ו-60 אחוז מהפרוטסטנטים שאינם אוונגליסטים והקתולים הלבנים. אך בקרב ההיספנים הקתולים שיעור התמיכה בישראל הוא כמחצית – 36 אחוזים, לא רחוק משיעור התמיכה בפלסטינים, שעומד על 25 אחוזים.


אז נכון, רבים מההיספנים בארה"ב מאמצים את האוונגליזם ואת התמיכה בישראל. אך מדובר עדיין בחלק קטן יחסית מכלל ההיספנים, פחות מ-20 אחוזים.


אם נוסיף לכך את העלייה בשיעור המוסלמים בארה"ב – ואת הקשרים שהם רוקמים עם הקהילה האפרו-אמריקאית, אפשר להבין כי בפני מדינת ישראל עומד אתגר משמעותי.

נהנתם? מוזמנים לעשות לדף לייק ולעקוב אחרי דף קצרצרים בפייסבוק.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
מודעות פרסומת

About זיו גולדפישר

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

השאר תגובה