מודעות פרסומת
המדריך הדמוקרטי להתגדות לטראמפ, מקור - דף אינסטגרם

על המדריך שהכינו במפלגה הדמוקרטית למאבק באג'נדה של טראמפ

0 0
Read Time:4 Minute, 11 Second

חברי היקר וכותב טורים אורח בפורטל "קצרצרים", אלעד רזניק, שלח לי השבוע את המסמך המרתק שנקרא:  Indivisible: A practical guide for Resistant the Trump Agenda   שהכינו אנשים שמגדירים את עצמם "אנשי ממשל לשעבר" . אז מה מכיל המדריך שנקרא: "בלתי ניתן לחלוקה: המדריך הפרקטי להתנגדות רעיונית לסדר היום של טראמפ"?

הכל בפוסט הבא:

המדריך (שמהווה לעניות טעמי מאסטר פיס, לא פחות) נכתב בגוף ראשון ומכוון לרמת האטום, הקורא הבודד. הקריאה לפעולה מתחילה ברמה הכי בסיסית שיש, העצמה של המשפט האמריקאי המפורסם: Think Global-Act local, שבבסיסו הנעה לפעולה של אטומים בודדים במרחב, שבמבנה הנכון ובהכוונה הנכונה, יהוו את ראש החץ להשפעה על סדר היום האמריקאי (ומה שהם רואים) האסון שנקרא טראמפ.

********

המדריך  (שככל הנראה נכתב לפני השבעתו) נפתח במשפט:

 Donald Trump is the biggest popular-vote loser in history to ever call himself PresidentElect.

וכבר במשפט הפתיחה, מעביר בצורה הברורה ביותר את תחושת הכותבים, הלוזר הגדול ביותר של הבחירות הפופלריות הקורא לעצמו הנשיא הנבחר. המשפט הזה מקפל בתוכו את כל האג'נדה והשליחות ממנה פועלים אותם אלה שהכינו את המדריך. את הדרך בה הם בחרו להתיש את הנשיאות היא באמצעות הקונגרס, שם הם זיהו את היכולת להשפיע ולשם, בצורה מאוד יעילה, בנוי המשפך של תנועת הבודדים, שיתקבצו לקבוצות פעולה ולבסוף יקיפו את "כח ההתנגדות" לאורכה ולרוחבה של האומה.

משפט נוסף משמעותי מאוד להבנה והוא הנרטיב החוזר לאורכו ולרוחבו של המניפסט:

A defensive approach purely focused on stopping Trump from implementing an agenda built on racism, authoritarianism, and corruption.

או בעברית: גישה הגנתית המתמקדת אך ורק על עצירת טראמפ מליישם אג'נדה הבנוי על גזענות, משטר אוטריטרי, ושחיתות.

*******

ניכר במדריך, שלמרות תחושת התיעוב שיש להם מקבוצת ה – "TEA PARTY" (קבוצה אולטרא -שמרנית ולרוב דתית מאוד בקצה הימני של המפה) הם מנסים ללמוד את שיטות הפעולה היעילות שלהם ולשעתק לתוך תבניות פעולה של פעילים דמוקרטים.

******

המיפוי של המדריך נוגע ב – 4 פרקים בדרך לשינוי: 

1. איך השפיעה השורשיות של "תנועת התה" על הנשיא אובמה – ובכלל זה איך לבנות אסטרטגית מינוף על חבר הקונגרס המקומי , ולמנוע את טראמפ מליישם אג'נדה הבנוי על גזענות, משטר אוטריטרי, ושחיתות.
2. איך חושב חבר הקונגרס שלך? (טיפ – להיבחר,להיבחר ועוד פעם להיבחר) וכיצד לגרום לחבר הקונגרס לחשוב או לחשוש לכיסאו. כיצד להשפיע עליו באמצעות תקשורת, רשתות חברתיות, כינוסי בחירות וטקסים
3. ארגון או הצטרפות לארגון של אנשים בקהילה וכיצד לעשות זאת.
4. תרחישים להשפעה על סדר היום ובכלל זה תרשים זרימה של התארגנות לקראת אירועים , כיצד לשוחח עם איש צוות של חבר הקונגרס, מה לעשות עם יש תשובה חיוביות, מה לעשות במקרה של התעלמות וכו' וכו'…

********

החוברת מביאה לשיא את יכולת המעורבות הפוליטית של הציבור ומהווה "אות קריאה לפעולה". החוברת כתובה בשפה ברורה ומספקת הצצה למאחורי הקלעים של פעילות הפוליטית. ההבנה כי קבוצות לחץ יכולות להביא למשל להקרסה של קווי הטלפון, שמביאה גם לליווי תקשורתי (כפי שכתבתי על קריסת הטלפונים שארגנה דווקא השדולה הרפובליקנית  היהודית RJC, על חבר הסנאט הדמוקרטי, דיק דרבין,שתקע את יוזמת הגינוי למוע"ב בעניין ההחלטה 2234). הצעות מפורטות כמו איך להתארגן בישיבת מפגש של חבר קונגרס (במגרש חניה), איפה לשבת (מפוזר ברחבי החדר יוצר אשליה של רוב) וכיצד לא לוותר על המיקרופון (כדי שלא יחטפו מהיד העוזר של הקונגרסמן) ,דרך חובת ההקלטה ולבסוף העברה לעיתונאי (תיוג העיתונאי ברשת חברתית ולדאוג לייצר באז סביב זה) הוא לא פחות ממשנה סדורה,מאורגנת וחכמה במיוחד לפעולה והשפעה.

*******

הפעילות של התנועה מאוגדת מעבר לחוברת עצמה כמובן. הרחבה והתגייסות ניתן לעשות באמצעות האתר, בהאשטאג, אינסטגרם ודף הפייסבוק של התנועה, שמעידה על עצמה כתנועה בת מאות אלפים וגודלת….

*******

כתבתי בפוסט הקודם על כך שהבחירה בנשיא טראמפ נישאה על מספר עוגנים ( הרחבה ניתן לקרוא פה) ובהם ובמיוחד, נושא המאבק בפוליטקלי- קורקט וב "תקינות הפוליטית" , שהגיעה בשנים האחרונות להקצנה מטורללת (דוגמת הנעשה בשבדיה). וגם שמשנות ה-60 הממסד והתקשורת האמריקאי השליטו בכח נרטיב של פוליטקלי קורקט. אסור להגיד/לדבר/לחשוב אחרת ממה שנקבע. עד כדי כך זה אבסורדי שאנשים נטבחים ע"י טרוריסטים מוסלמים אסור להגיד "רדיקל איסלאם". טראמפ אומר הכל ומתי שבא לו. משמיע הערות על כולם ללא הבדל גזע,מין,דת או מוגבלות נפשית/שכלית. בהמון מובנים הוא פתח את הסכר ואפשר לאנשים להגיד מה שהם חושבים אבל מפחדים להגיד אפילו לעצמם בשירותים.

עכשיו מתברר לי שחוץ מהעכברים שיוצאים מהחורים, יש כבר חצי מליון אנשים שהורידו את המדריך וחלק מהם מבין כי הצפה של מקרים כאלה מסייעת ב – "גישה הגנתית המתמקדת אך ורק על עצירת טראמפ מליישם אג'נדה הבנוי על גזענות, משטר אוטריטרי, ושחיתות."

*********

המונח "תיבת תהודה"  מתבטא ביצירת המסר, ניצול שיטחיות התקשורת המתפוררת ושאיננה חוקרת, המדהדת מחדש בציוצים ופוסטים בפייסבוק)  הוא מונח בו הרבה להשתמש  ה -"לשעבר", כותב הנאומים (היהודי אגב..) של אובמה, בן רוהדס (Ben Rhodes) , שהודה בעבר בשימוש במניפולציות שעשה על הציבור  האמריקאי כדי "למכור" את הסכם הגרעין עם איראן.

******

אז בפעם הבאה שתשמעו על 100,000 שיתופים של  צלב קרס שצויר ברכבת תחתית בניו יורק,  מכתבי איום על מרכזי קליטת מהגרים, שיחות עם קללות במשיבון האוטומטי של מסגד, או כל מקרה אחר של קסנופוביה, אנטישמיות או שנאת האחר ותרגישו כאילו אמריקה משנה את פניה והפכה לגזענית ממש, תזכרו שיש (גם) את מי שמדריך אנשים איך לייצר "תיבות תהודה" ובכך להשפיע על הניוז סייקל .

נהנתם? מוזמנים לעשות לדף לייק ולעקוב אחרי דף קצרצרים בפייסבוק

About Post Author

קובי ברדה

קובי ברדה הוא מומחה לגאו-אסטרטגיה והשפעת פוליטיקה אמריקאית על יחסי החוץ. מלגאי של קתדרת חייקין לגאואסטרטגיה. ברדה חוקר את התפתחותן של תנועות עממיות פוליטיות (Grassroots Movments) וכדוקטורנט בחוג להיסטוריה כללית של אוניברסיטת חיפה, עבודת הדוקטורט שלו עוסקת באופן הקמתה של השדולה האוונגלית למען יחסי ישראל–ארצות הברית, כאשר לפני כן השלים בהצטיינות כתיבת תזה על הקמתה של איפא"ק.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
מודעות פרסומת

About קובי ברדה

קובי ברדה הוא מומחה לגאו-אסטרטגיה והשפעת פוליטיקה אמריקאית על יחסי החוץ. מלגאי של קתדרת חייקין לגאואסטרטגיה. ברדה חוקר את התפתחותן של תנועות עממיות פוליטיות (Grassroots Movments) וכדוקטורנט בחוג להיסטוריה כללית של אוניברסיטת חיפה, עבודת הדוקטורט שלו עוסקת באופן הקמתה של השדולה האוונגלית למען יחסי ישראל–ארצות הברית, כאשר לפני כן השלים בהצטיינות כתיבת תזה על הקמתה של איפא"ק.

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

השאר תגובה