מודעות פרסומת
סולידריות בבית הקברות היהודי,טויטר רשמי מייק פנס

סקר בארה"ב: היהודים הם הקבוצה הדתית האהודה ביותר

0 0
Read Time:1 Minute, 45 Second

מי שניזון מאמצעי התקשורת בארץ עשוי לחשוב ש-1939, שנת תחילת המלחמה ההיא, חוזרת – והפעם בארה"ב. מאז היבחרו של טראמפ לנשיאות, כותרות העיתונים, האתרים והחדשות ברדיו ובטלוויזיה מבשרות על הרס קברים יהודיים, איומים על מוסדות יהודיים וחשש כללי לחיי אחינו שמעבר לים.
ועכשיו, ברשותכם, בואו נקבע במפורש: אין אנטישמיות בארה"ב. נכון, יש גילויי אלימות. פה ושם ונדליסטים מקשקשים כתובות נאצה, מאיימים ומקללים (כאילו שכאן, בישראל בטוח. את הטבח במלון פארק והדולפינריום ופיגועי האוטובוסים את זוכרים?). מדובר בשוליים בחברה האמריקאית.
סקר שפרסם באחרונה מכון המחקר Pew research center, הנחשב למוביל בתחום מחקרי שטח וסקרים מגלה כי הקבוצה הדתית האהובה ביותר בארה"ב היא… היהודים. והאהדה אליהם רק גוברת. הקבוצה הכי פחות אהובה היא המוסלמים.
הסקר נערך בינואר 2017. הציון שקיבלו היהודים היה 67 (הציון ניתן במידות של חמימות כלפי הקבוצה הדתית), עלייה משמעותית לעומת 2014 אז קיבלו היהודים ציון של 64 – ועדיין, מדובר היה בקבוצה הדתית האהודה ביותר.
עלייה נרשמה גם ביחס לקתולים, הממוקמים במקום השני לאחר היהודים. וגם הם רשמו עלייה (מ-62 ל-66). האוונגליסטים, הקבוצה הדתית הגדולה ביותר בארה"ב (מהווים כרבע מכלל האוכלוסיה) נותרו עם ציון של 61, והיחס כלפיהם לא השתנה.
המוסלמים ממוקמים במקום האחרון, עם ציון 48 – אך הם רשמו זינוק דרמטי ביחס אליהם, לאחר ששלוש שנים קודם הם קיבלו ציון של 40. את יתר הציונים של יתר הקבוצות הדתיות ניתן לראות בתמונות המצורפות.
נתון מעניין מהסקר הוא עמדתם השלילית של יהודים בנוגע לאוונגליסטים, חבריהם הטובים ביותר של ישראל, לעומת האהדה של האוונגליסטים ליהודים.
בעוד שהאוונגליסטים דירגו את היהודים כקבוצה הדתית השנייה האהובה ביותר (לצד פרוטסטנטים לא אוונגליסטים), עם ציון 71, היהודים דירגו את האוונגליסטים במקום אחד מעל המוסלמים – שאותם דירגו במקום האחרון: 59. (ראו עוד בטבלה המצורפת).
הנתון הזה מעיד, בין השאר, על ריחוקם של יהודי ארה"ב מישראל. האוונגליסטים הם תומכיהם הגדולים ביותר של ישראל, אך העובדה הזאת לא השפיעה על יהודי ארה"ב כאשר דירגו את עמדתם כלפי ידידי ישראל.
בשורה התחתונה, יהודי ארה"ב בטוחים. היחס אליהם מבטא את הקבלה המוחלטת של היהודים בחברה האמריקאית ואת העובדה שהניסיון להציג את מצבם כעל סף קטסטרופה אינו נכון – אבל ממתי העובדות עניינו מישהו?
http://www.pewforum.org/…/americans-express-increasingly-w…/

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
מודעות פרסומת

About זיו גולדפישר

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

השאר תגובה