מודעות פרסומת
רוסיה גייט

מורה נבוכים לפרשת רוסיה-גייט, פצצת הסרחון של כל הזמנים

0 0
Read Time:4 Minute, 57 Second

טור מיוחד של אלעד רזניק וקובי ברדה

במהלך החודשים האחרונים עוסקות הוועדות השונות של הקונגרס בשמיעת עדויות הקשורות לחקירת התובע המיוחד רוברט מוהלר.
===
חלק גדול מזמנה של וועדת המודיעין של בית הנבחרים האמריקאי הוקדש לבדיקת שרשרת האירועים שהובילה להוצאת צו האזנות בבית המשפט המיוחד לנושאי ביטחון (FISA) היקף הצו והסיבות להוצאתו. הדו"ח זמין לציבור כאן.

===
את הממצאים סיכמה הוועדה במזכר בן כמה עמודים בו היא מסכמת את העדויות שהוצגו לפניה, החל מהמזכר של גלן סימפסון (מייסדה של חברת Fusion GPS) ועד לצו עצמו מבית המשפט.

===
בקצרה – חברת פיוז'ן ג'י פי אס נשכרה על ידי הקמפיין של מרקו רוביו לערוך מחקר אודות המועמד דונאלד טראמפ.
===
לאחר זכייתו של טראמפ במועמדות המפלגה הרפ' נשכרו שרותי החברה על ידי המפלגה הדמוקרטית ועמותות הקמפיינים של קלינטון ואובאמה בשביל להרחיב את המחקר שהיא התחילה אודות טראמפ.
===
לאחר החוזה בין פיוז'ן לדמוקרטים, שכרה פיוז'ן את שרותיה של חברת Orbits Intelligence מבריטניה שהוקמה על ידי כריסטופר סטיילס שהיה בעברו מנהל הדסק הרוסי ב MI6.
===
שרותי החברה הבריטית נשכרו בגלל קשריו של סטיילס במוסקווה.

===
סטילס חיבר מזכר ראשוני שהעובדות בו לא מאומתות בהסתמך על מקורותיו במוסקווה והציג אותו לחברת פיוז'ן ג'י פי אס.
===
בחודש יולי 2016 המסמך שסטיילס כתב הועבר לידי ה FBI בפגישה שערך סטיילס עם סוכן של ה FBI שהוא הכיר.
===
ה FBI הציג את המסמך לפני בכירים בממשל אובאמה. לכאורה ללא שב- FBI מודעים למעורבות של המפלגה הדמוקרטית בייצור המסמך.
===
בכירי ממשל אובאמה בחרו לגשת עם המסמך לבית המשפט המיוחד לענייני ביטחון והגישו בקשות לקבלת צו מעקב אחרי המועמד דונאלד טראמפ.
===

זה עובד ככה, כל בקשה ל FISA כל אישור פנימי למשרד המשפטים להגיש בקשה צריך את האישור של התובע הכללי.

אחרי זה על הבקשה עצמה חתומים מנהלי הסוכנויות המעורבות ובכיר ממשרד המשפטים.

===
הבקשה הראשונה נדחתה על ידי בית המשפט, הבקשה השניה שהוגשה על סמך המסמך אושרה. וממשל אובאמה ניהל מעקב אחרי המועמד הרפ' לנשיאות טראמפ וציוותו ומאוחר יותר אחרי הנשיא הנבחר טראמפ.
===
כל הבקשות שהוגשו לבית המשפט נחתמו על ידי התובעת הכללית לורטה לינצ' ( Loretta Lynch), סגן מפקד ה – FBI, אנדרו מקייב, ואחד מהבאים:

 סאלי ייטס (Sally Yates)דנה בונט (DANA Bonete) ו- רוד רוזנשטיין (Rod Rosenstein).

===

במהלך השבוע שעבר, ולאחר שהבין שהמסמך יפורסם, אנדרו מקייב "התפוטר". זה כמובן לא מנע מהתקשורת לפספס את השער הפתוח ממרחק של ס"מ, עם כותרות דוגמת: " בגלל טראמפ? סגן ראש ה-FBI התפטר" (חדשות ערוץ 2 אתר MAKO) או "חטף מטראמפ בלי סוף: סגן ראש ה-FBI התפטר" (YNET)
כל זאת נעשה מבלי להבין מה נעשה בפוליטיקה האמריקאית במקרה הטוב, או שירות למען הנרטיב במקרה הרע….

===

רוד רוזנשטיין משמש היום כסגן התובע הכללי.
===
בתקופת ממשל אובאמה רוזנשטיין היה התובע הפדראלי של מחוז מרילנד.
===
רוזנשטיין הוא אחד האנשים המוזכרים במסמך והיה אחד מהאנשים שפעל להשגת צו האזנה בבית המשפט המיוחד לנושאי ביטחון.
===
רוזנשטיין היה מודע לכך שמקור האשמות הוא במסמך מחקר פוליטי לא מאומת שמומן על ידי המפלגה הדמוקרטית ועמותות הקמפיינים של הילארי קלינטון וברק אובאמה שהודלף לרשתות המדיה האמריקאיות (YAHOO NEWS) ושימש ביחד עם הכתבות השונות במסמך שנכתב והודלף להם על ידי כותביו, לצורך השגת צווי האזנה בבית המשפט לעניני ביטחון וזאת תוך העלמת המידע שמתייחס למקור המסמך מבית המשפט לעניני ביטחון.
=== 
בעדותו של אנדי מקייב סגן מנהל הבולשת, שפרש בתחילת השבוע והעיד בדלתיים סגורות בפני וועדת המודיעין של הקונגרס, אמר מקייב שללא המסמך, לא היה בית המשפט המיוחד מאשר את צו האזנה.
===
ההנהגה הבכירה של מחלקת המשפטים והבולשת הפדראלית בחרה (גם אם הורו לה, הבחירה שלה בסופו של דבר) לשתף פעולה עם הקאבוקי הפוליטי הזה.
===
כל המידע הזה לא מפריע לרונזשטיין מאוחר יותר למנות את התובע המיוחד מוהלר.
=== 
שחרור המסמך יביא להערכתנו לפיטוריו של סגן התובע הכללי רוד רוזנשטיין (או לפרישתו)
=== 
כל האנשים שהיו מעורבים בתהליך יעמדו לדין כיוון שהסתרת מידע מכוונת מבית המשפט המיוחד לעניני ביטחון מהווה עבירה פלילית ותיבדק מעורבותו של הנשיא אובאמה. מה ידע, באיזה שלב הדברים נכללו בתדרוכי המודיעין היומיים שלו ומה נאמר בהם, איך זה מתממשק עם מעורבות עמותת הקמפיין שלו במימון המסמך וכ"ו.

===

אה, ואז תשאלו בטח "אבל איך עלו על זה"?

===

ב 17 לנובמבר אחד מייק רוג'רס , אדמירל, נוסע ללא אישור הבוס שלו וללא ידיעתו ונפגש בניו יורק עם אחד דונלאד ג'י טראמפ פרזידנט אלקט.
===
יומיים אחרי זה, ישנה כתבה גדולה בוושינגטון פוסט שהוחלט להדיח את האדמירל רוג'רס מתפקידו.
==
אין לנו מושג על מה טראמפ ורוג'רס דיברו, מה שאנחנו כן יודעים, שרוג'רס הוא מנהל הסוכנות לביטחון לאומי, וככזה אחראי על כלל פעילויות האיסוף האלקטרוני (כולל ציתות) של סוכנויות הביטחון האמריקאיות.
===
הבוס של מנהל הסוכנות לביטחון לאומי הוא הנשיא האמריקאי, ביום ה 17 לנובמבר 2016 זה אחד באראק חוסיין אובאמה.

===

העיקר שטראמפ טען שהאזינו לו, נעשו "בדיקות" בתקשורת שטענו שהוא מאשים ללא כל בסיס.

וככה עובד הסייקל של הטיפול בנשיא טראמפ?

בהתחלה מאשימים את הנשיא שהוא קונספרטיבי (בגלובס למשל קראו לו " נשיא תאוריות הקונספרציות" )

אח"כ YNET מביאים עדויות של העוזרים שלו  שטוענים: "עוזרי טראמפ נבוכים: לא יודעים על ציתות של אובמה" ונשענים על כתבה בניו יורק פוסט, כדי לקבוע ש:

ב"ניו יורק טיימס", עיתון חשוב ובולט שטראמפ מרבה להאשים בהפצת "פייק ניוז" ולטעון כי הוא עוין אותו, נכתב אמש כי התנהלות טראמפ סביב הטענות הללו והעובדה שהוא לא סיפק שום הוכחה להן "יוצאת דופן אפילו כשמדובר במנהיג שהראה שוב ושוב נכונות להשמיע טענות שקריות או טענות המבוססות על שמועות בלבד".

בעיתון הדגישו כי אילו היו רוצים סוכנים פדרליים לצותת לטראמפ היה להם קשה להשיג אישור חוקי לעשות זאת, משום שפירוש אישור שכזה הוא שמשרד המשפטים אסף די ראיות כדי לשכנע שופט פדרלי שיש סיבה להאמין שטראמפ ביצע פשע חמור או משמש סוכן של מדינה זרה. לפי "ניו יורק טיימס", גורם בכיר ברשויות אכיפת החוק שעבד בימי ממשל אובמה אמר שהטענה שהממשל צותת לטראמפ היא "100% לא נכונה".

ועל מה הם נשענים? על ציוץ של בן רוהדס, לשעבר יועצו של אובמה, שהודה שהמציא את שיטת "תיבת התהודה" עליה כתבנו פה, לבנות נרטיב שמציג את הנשיא טראמפ כאיש הזוי ומסוכן….

===

זוהי רק ההתחלה של הפרשה החמורה ביותר בפוליטיקה האמריקאית מאז ומעולם ואנחנו נמשיך לעקוב אחריה….

נהנתם? מוזמנים לעשות לדף לייק ולעקוב אחרי דף קצרצרים בפייסבוק

* הטור נכתב ע"י קובי ברדה ונשען על פירסומים לאורך השנה האחרונה של אלעד רזניק

About Post Author

קובי ברדה

קובי ברדה הוא מומחה לגאו-אסטרטגיה והשפעת פוליטיקה אמריקאית על יחסי החוץ. מלגאי של קתדרת חייקין לגאואסטרטגיה. ברדה חוקר את התפתחותן של תנועות עממיות פוליטיות (Grassroots Movments) וכדוקטורנט בחוג להיסטוריה כללית של אוניברסיטת חיפה, עבודת הדוקטורט שלו עוסקת באופן הקמתה של השדולה האוונגלית למען יחסי ישראל–ארצות הברית, כאשר לפני כן השלים בהצטיינות כתיבת תזה על הקמתה של איפא"ק.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
מודעות פרסומת

About קובי ברדה

קובי ברדה הוא מומחה לגאו-אסטרטגיה והשפעת פוליטיקה אמריקאית על יחסי החוץ. מלגאי של קתדרת חייקין לגאואסטרטגיה. ברדה חוקר את התפתחותן של תנועות עממיות פוליטיות (Grassroots Movments) וכדוקטורנט בחוג להיסטוריה כללית של אוניברסיטת חיפה, עבודת הדוקטורט שלו עוסקת באופן הקמתה של השדולה האוונגלית למען יחסי ישראל–ארצות הברית, כאשר לפני כן השלים בהצטיינות כתיבת תזה על הקמתה של איפא"ק.

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

השאר תגובה