מודעות פרסומת
עצרת במילבורן,פלוריה

למה ערך טראמפ עצרת (אחרי) בחירות, פחות מחודש לאחר השבעתו ???

0 0
Read Time:6 Minute, 23 Second

פחות מחודש לאחר השבעתו של הנשיא ה – 45 דונלד טראמפ, בחר הנשיא לערוך עצרת בחירות (Rally) בעיר מילבורן,פלורידה לעיני קהל של אלפים. אבל למה מי שלא השלים את החודש הראשון במשרד הסגלגל נדרש לקיומה של עצרת בחירות? מה המניעים לאותה עצרת? ומה הוא בחר להעביר כמסרים גלויים ונסתריים למערכת הפוליטית בארה"ב?

התפאורה:

שלא במקרה, נבחר (שוב..) האנגר ענק של מטוסים , בשדה התעופה, כתפאורה לקבלתו של הנשיא (הנשר נחת) בעצרת הבחירות. הנשיא יורד מהמטוס הנשיאותי, מלווה ברעייתו וערך סבב של ניפנוף לאלפי אוהדיו שגדשו את ההאנגר. הנשיא בחר (ולא במקרה) בחולצה לבנה פתוחה (ללא עניבה) כמסר להמונים – אני שלכם לא של ההם מוושינגטון. ההופעה ללא עניבה גם מראה שהאיש בא לעבוד ומרגיש בנח עם אנשים כמוהו.

מלניה טראמפ

יחד עם זאת, רעייתו, הופיעה עימו לנאום ולקחה בו חלק פעיל כחלק מרצון להבליט את הנוכחות שלה והצד הנשי, והתמודדות עם טענות מהתקשורת על אומללות שלה מתפקידה כגברת הראשונה, וטענות שהיא סולדת מבעלה ובוחרת להסתגר בניו-יורק בעלות כפולה למשלם המיסים. מלניה בחרה לפתוח בתפילה. הבחירה לא מקרית ונעשתה בקריצה לבסיס התומכים הדתי -אוונגליסטי, שעל כפיו נישא הנשיא טראמפ לבית הלבן. היא גם פתחה במשפט: "בואו כולנו ונתפלל"

מיד לאחר התפילה היא הציגה את עצמה כ-"גברת הראשונה", ומעל ראשי התקשורת פנתה ישירות לאומה וקראה לאיחוי הקרעים בעם בהקשר הפוליטי ובזה הייתה היד הפתוחה לשלום, הגשר אם תרצו, לאיחוי השסעים. כמו – כן הודיע על הכוונה שלה לקחת חלק פעיל בנושאים שמעניינים אותה בהקשר של ילדים ונשים.

הנאום של טראמפ

הנאום שערך למעלה מ – 45 דקות , היה נאום שבו ביקש טראמפ להעביר מסר. המסרים היו לבסיס הבוחרים שלו, לפוליטיקאים בוושינגטון , למערכת המשפט אבל יותר מכל , לתקשורת , אותה הוא מכנה  – "FAKE NEWS". עיקרי הנאום + תרגום בקטע מטה, הנאום במלואו (ללא תרגום) ניתן לראות למטה (תחת מערכת המשפט).

הנאום שלו התרכז בעיקר בנושאי פנים , אבל חשוב וראוי לציין כי הנשיא טרמפ התחייב בנאומו להקמת "SAFE ZONE" בסוריה על מנת למנוע ממהגרים להגיע לארה"ב וגם התייחס על הכוונה שלו לדרוש מהחברים באירופה להגדיל את הוצאות המימון שלהם על כוחות נאט"ו.

נעבור על הנאום המלא ונחלק זאת עפ"י ארבעת גורמי העניין בהם התרכז הנשיא.

בסיס הבוחרים שלו

הנשיא מבקש להוכיח לכל שלושת גורמי העניין האחרים כי העם איתו. עריכה של עצרת שכזאת , בה אלפי אנשים מריעים לו על כל הישג שהוא מציג או משיבים בבוז רועם על נושאים שליליים, מייצרים את ההבנה כי העם איתו. לא במקרה בחר הנשיא טראמפ לשוב ולחזור על הישגיו ( אגב, ניתן לקרוא על ניתוח השנה הראשונה במאמר אותו כתבתי כבר בתחילת ינואר ולראות שהנשיא כבר סימן V על כל הסעיפים!!!) ובהם:
הצו הנשיאותי לסגירת הגבולות, התחלת ההכנות להקמת החומה, הגדלת כמות המשרות (בישר בנאום על 10,000 משרות חדשות של אינטל באריזונה)הורדת מחירי הנפט באמצעות פיתוח פצלי השמן, תעריף מס מיוחד למי שעובר את הגבול, תיקון ה- "אובמה קר" , תמיכה בזרועות הביטחון, הפחתת המיסים ופישוט חוקי המס בהם חייב לעמוד כל אמריקאי, רכישה של ציוד ממשלתי רק- MADE IN USA (בין היתר חיוב קניית ציוד אמריקאי במסגרת הצו הנשיאותי לפיתוח צינור הנפט) , שינוי הסכמי הסחר הרב-לאומיים להסכמים דו-צדדים בתנאים משופרים ועוד ועוד…

טראמפ ערך מחווה ייחודית והעלה את ג'ן יובר (Gene Huber) על הבמה, במחווה לאותו תומך קולני , אך כמובן גם כמה שמשרת אותו ואת התמיכה העממית בו. (שימו לב לצילום מהגב של הבמה לכמות האנשים הגודשת את האולם בצילום זה).

לסיכום ראש פרק זה, הנשיא עטף במספר פעמים, בהם חזר והדגיש, שהוא הוא הנשיא של העם, ואת העם הוא אף פעם לא יישכח. עריכה של כנס בחירות, כחודש לאחר הבחירות , בעיני הבוחרים הוא אישרור האמנה של הנשיא כנשיא של העם.

הפוליטיקאים בוושינגטון

מאז היבחרו של טראמפ, עוסק האגף הדמוקרטי בסנאט בעיכוב, גרירת רגליים ומשיכת זמן בכדי לעכב את המינויים של הנשיא הנבחר. שורה ארוכה של מינויים מעוכבים ומונעים מהממשל לתפקד כהלכה. רק שלשום פורסם סקר המצביע על כך שכ – 73% מהאמריקאים , דורשים מהמפלגה הדמוקרטית לעבוד עם הממשל הנבחר. במהלך הנאום חבט הנשיא במפלגה הדמוקרטית על כישלונה המהדהד בבחירות האחרונות  והודיע כי הציבור ימשיך להיפרע בבחירות האמצע מהמחוקקים שמונעים את עבודת הממשל.

טראמפ חזר על המנגינה המוכרת של "ייבוש הביצה" והתייחס בכך לצו אותו פרסם בעניין "חוק הלובי" שנועד להגביל את ההשפעה הזרה שקונים בעלי אינטרס וממשלות זרות על האינטרסים האמריקאים. הבידול שלו מאותם "פוליטיקאים נכלולים" נועד גם להעביר מסר לחבריו למפלגה, ובדגש מיוחד לסנטורים ג'ון מקיין ו- לינדזי גרהם שמהווים "קוץ ברגל", בשורה של התבטאויות כנגדו וכנגד הנשיאות שלו. ה – "עצרת בחירות" הייתה הנבוט שנופף טראמפ מול עיני הפוליטיקאים שתעביר מסר לאיזה צד נשען העם ותפעל לריכוך האופן מולו הם פועלים בתוך המפלגה הרפובליקאית.

מערכת המשפט

טראמפ זועם על מערכת המשפט האמריקאית. מה זה זועם? יוצא מגדרו להביע את זעמו. הוא בחר לעשות זאת באמצעות הקראת (החל מהדקה ה- 25 למטה) החלטת ביהמ"ש ובציטוט על פסק הדין על החוק האמריקאי שמגדיר מפורשות בסעיף 1182 סעיף קטן F את חובותיו וסמכויותיו של הנשיא בנוגע להגירה ומגדיר זאת כך:  " בכל עת שהנשיא האמריקאי ימצא לנכון ובכפוף לאינטרס הלאומי האמריקאי, בסמכותו הבלעדית למנוע באמצעות הצהרה, אם יש בכך צורך, את כניסתם של מהגרים או תיירים לארה"ב" ולבסוף השליך בזלזול את פסק הדין והתחייב כי במהלך השבוע הוא יוציא צו חדש.

באותה ההזדמנות הוא ביקש להציג את המועמד שלו לביהמ"ש העליון , השופט בן ה – 49, ניל גורסץ' (Neil Gorsuch) לביהמ"ש העליון ולדחוק בפוליטיקאים לסיים את ההליכים למינויו של השופט הצעיר, שיוכל להיות הקול המכריע (ולהרבה זמן) בחלוקה השווה בשווה של שופטים שמרנים וליברלים בביהמ"ש העליון של ארה"ב.

התקשורת האמריקאית

ה-"אובססיה" של הנשיא טראמפ היא ללא ספק התקשורת הממסדית. והרצון שלו לדבר ללא פילטר  ישירות לקהל ומעל התקשורת, תוך שהוא נתלה בנשיאים הגדולים בהיסטוריה דוגמת תומס ג'פרסון, אייב לינקולן, אנדרו ג'קסון ואחרים שנלחמו בתקשורת בא לידי ביטוי בקטע וידיאו הבא:

אבל כפי שאמר הסוכן פוקס מאלדר בסדרה המשובחת, X-FILES "זה שאתה פרנואיד לא אומר שלא רודפים אחריך", מסכמת היטב שורה ארוכה של "כשלים" תקשורתיים ובהם (כפי שציין טראמפ לא אחת).

דוגמאות לכך לא חסרות וניתן לציין את נושא הדלפת השאלות לפני העימות לידי הילרי קלינטון, או את "ביקורו" למשל  של יועצו (כביכול) של טראמפ, מייקל כהן, שתיאם בפראג עם נציגי הקרמלין, בקשר לאיומי הסחיטה שלהם לבילוים מפוקפקים של טראמפ בחברת יצואניות, אולם מה שהתברר הוא, שכהן מעולם לא ביקר בפראג…

עוד לפני שטראמפ עלה למטוס הוא דאג לציין מי הם אויביי העם האמריקאי

ציוץ תקשורת טראמפ

טראמפ מדגיש בכל נאום, עצרת או מסע"ת , את התיעוב העמוק שהוא חש כלפי ה"מיין סטריים" מדיה ומקפיד לעשות הפרדה בין כלי תקשורת דוגמת באזפיד CBS ,CNN ,ABC ,NBC ניו יורק טיימס  ה – "לא הגונים", יצרני "חדשות שקר" ובעצם "חדשות מומצאות" לבין כלי תקשורת "הגונים", דוגמת FOX NEWS, ובאמצעי הזה מנסה לשמוט את השטיח מתחת לעמדת המוצא של עיתונות חוקרת הפועלת ללא מורא וללא משוא פנים.

*********

הנה כי כן , המדובר בנאום שבו כל פרט ניבחן בקפידה ואפילו שהנאום "מתאים" את עצמו לרמה של הבנה בסיסית באנגלית וכזאת שנראית כמו התייחסות שטוחה או יש שיגידו נלעגת, הרי שטראמפ משרטט קו מאוד ברור, שלתוכו הוא מכניס את כל האלמנטים בהם הוא מבקש לטפל בנקודת הזמן הנוכחית.כל זאת נעשה תוך נקודת אחיזה הן בצד החיובי כנקודת חיבור לעם מחד, והן בצד השלילי, כמסר של איום לפוליטיקאים בוושינגטון, מערכת המשפט והעיתונאים מאידך. הקרב הוא בין כוחות הצדק מול כוחות האופל או אם תרצו הקרב בין הטובים (אני והעם) לרעים (פולטיקאים, ביהמ"ש, תקשורת). דבר אחד ברור, מדובר בנשיא שפועל בצורה אחרת מכל נשיא אחר שקדם לו בהיסטוריה…..

נהנתם? מוזמנים לעשות לדף לייק ולעקוב אחרי דף קצרצרים בפייסבוק

 

About Post Author

קובי ברדה

קובי ברדה הוא מומחה לגאו-אסטרטגיה והשפעת פוליטיקה אמריקאית על יחסי החוץ. מלגאי של קתדרת חייקין לגאואסטרטגיה. ברדה חוקר את התפתחותן של תנועות עממיות פוליטיות (Grassroots Movments) וכדוקטורנט בחוג להיסטוריה כללית של אוניברסיטת חיפה, עבודת הדוקטורט שלו עוסקת באופן הקמתה של השדולה האוונגלית למען יחסי ישראל–ארצות הברית, כאשר לפני כן השלים בהצטיינות כתיבת תזה על הקמתה של איפא"ק.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
מודעות פרסומת

About קובי ברדה

קובי ברדה הוא מומחה לגאו-אסטרטגיה והשפעת פוליטיקה אמריקאית על יחסי החוץ. מלגאי של קתדרת חייקין לגאואסטרטגיה. ברדה חוקר את התפתחותן של תנועות עממיות פוליטיות (Grassroots Movments) וכדוקטורנט בחוג להיסטוריה כללית של אוניברסיטת חיפה, עבודת הדוקטורט שלו עוסקת באופן הקמתה של השדולה האוונגלית למען יחסי ישראל–ארצות הברית, כאשר לפני כן השלים בהצטיינות כתיבת תזה על הקמתה של איפא"ק.

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

השאר תגובה