מודעות פרסומת
איגוד נשים מוסלמיות

"הגיע זמנם של המוסלמים באמריקה להפוך לכח פוליטי כשאר המיעוטים"

0 0
Read Time:4 Minute, 47 Second

ב – 1.5, פורסם מאמר דעה בעיתון הוושינגטון פוסט תחת הכותרת: " הגיע זמנם של המוסלמים באמריקה להפוך לכח פוליטי כשאר המיעוטים" שכתבה הגב' עליה סאלם, לשעבר מנכ"לית CAIR (המועצה ליחסי מוסלמים אמריקאים ,סניף דאלאס), ושהגיע השעה של המוסלמים לתרגם את עצם היותם המיעוט הדתי הגדול ביותר בשנת – 2050 (עפ"י סקר PEW שזיו גולדפישר כתב בהרחבה בעבר) לכח פוליטי.

במאמרה האמור, בוחרת סאלם להשוות את האוכלוסייה המוסלמית לקבוצות  אתניות אחרות שדואגות לקדם את היכולות הפוליטיות שלהם באמצעים של תרומות "סופרפק" למועמדים שיוצבו בצמתי ההכרעה של הפוליטיקה האמריקאית. מאמרה מתחיל בעידוד של האוכלוסייה המוסלמית לנתב כסף מבנייה של מסגדים באמריקה לטובת בניין כח פוליטי בעל משמעות, כזה שהעם האמריקאי ובעיקר הפוליטיקאים האמריקאים יבינו.

עליה סאלם,צילום רשתות חברתיות

*****

אז האם אנו עדים לתקופה בה המוסלמים מתחילים להבין כי הגיע הזמן להתארגן להקמתם של מסגרות פוליטיות חדשות או להיטמע במסגרות קיימות?

במאמר זה, ננסה לעקוב אחר כמה מהדמויות המרכזיות של  הפוליטיקאים והאקטיביסטים המוסלמים בארה"ב, וההכנות שנעשות להשפעה על השיח האמריקאי ולקראת מערכת הבחירות הבאה לקונגרס האמריקאי.

*****

קיית אליסון (ד. מחוז 5, מיניסוטה)

אליסון נולד נוצרי, אולם בצעירותו החליט להתאסלם ובשנת 2006 היה למוסלמי הראשון בקונגרס האמריקני. אליסון ממוקם בצד השמאלי פרוגרסיבי של המפלגה הדמוקרטית ונחשב לבעל השקפות ליברליות, הדומות לאלו של ברני סנדרס (ד. ורמונט), הסנאטור היהודי שהפסיד בפריימריז להילארי קלינטון.

קית אליסון (משמאל) – דף פייסבוק רשמי

אליסון תמך כסטודנט ב – לואיס פרחאן, מנהיגה האנטישמי של תנועת אומת האסלאם. לפני שנתיים צוטט פרחאן כאומר כי  "הציונים היהודים והישראלים גילמו תפקיד מפתח באירועי ה-11 בספטמבר".

גם בנושאי חקיקה, בעניינים שעסקו בישראל, בחר אליסון להצביע  (לדוגמא)  כנגד תוספת חירום למימון כיפת ברזל. מעניין במיוחד מה שאמר עליו המיליארדר הישראלי -אמריקאי, חיים סבן, שנחשב לאחד התורמים המרכזיים של המפלגה הדמוקרטית, ואדם המקורב מאוד להילרי קלינטון ושתרם לה מעל 6 מליון דולר לקמפיין הבחירות. בפורום סבן בוושינגטון הביע איש העסקים הישראלי-אמריקני חיים סבן את התנגדותו הנחרצת למינויו של אליסון, וכינה אותו "אנטישמי ואנטי ישראלי", והוסיף כי הוא יהיה "אסון ליחסים עם הקהילה היהודית ולעתיד המפלגה הדמוקרטית".

*****

ב – 25 לפברואר, הפסיד אליסון לפרז על תפקיד יו"ר המפלגה הדמוקרטית, אך מונה מיד לאחר הבחירות כסגנו של תום פרז.

מעט לפני הבחירות, פרסם הארגון הא-מפלגתי, היהודי -אמריקאי, הליגה נגד השמצה, גילוי דעת על "מידע חדש שראה אור לאחרונה שמעלה חששות רציניים אם אליסון יוכל לייצג את המסורת של המפלגה הדמוקרטית בתמיכה חזקה בביטחון ישראל". עוד נכתב בהודעה כי בנאום שהוקלט בשנת 2010 נשמע אליסון אומר: " מדיניות החוץ של ארצות הברית במזרח התיכון נשלטת על ידי מה שטוב או רע למדינה של שבעה מיליון אנשים. אזור של 350 מיליון איש תלוי בשבעה מיליון איש. האם זה הגיוני? האם זה צודק?'". עוד נמסר  כי "הערותיו של אליסון מטרידות ופוסלות אותו מלשמש בתפקידו", והוסיפו כי:  "בין שזה במתכוון ובין שלא, מילותיו מזכירות סטריאוטיפים ישנים על השליטה של יהודים בממשלה שלנו, מיתוס רעיל שאין לו מקום בחברה פתוחה כמו ארצות הברית".

*****

לינדה סרסור (Linda Sarsour)

לינדה סרסור, שותפה מייסדת של המצעד "מצעד הנשים בוושינגטון" מגדירה את עצמה (בסדר הזה) פלסטינאית-מוסלמית-אמריקאית. הגב' הנכבדה, עוסקת בענייני חיבורים בין פלסטינאים למיעוטים מדוכאים אחרים בחברה האמריקאית. בקליפ מטה, ניתן לראות נאום (מתורגם) שלה , במצעד שנערך בחודש ספטמבר החולף בוושינגטון.

מעבר לכך, הגברת פיתחה (החל מדקה 4:43) -תאוריה שבמסגרתה, הארגונים היהודים, ADL ו – HJC ממנו טיסות והכשרה של 9500 שוטרים מניו -יורק שיוכלו להשתמש בשיטות בהם משתמשים בגדה המערבית לפיזור הפגנות.

כמו כן, הגב' סרסור הייתה אורחת קבועה בבית הלבן בתקופת אובמה. בתחקיר של העיתון דיילי קולר, נטען שלגב' סרסור קשרים עם פעיל חמאס, סאלח סרסור, שישב בכלא הישראלי וקשרים לפעילים בחמאס.

יותר מעניין, הגב' סרסור, עוטרה ע"י נשיא ארה"ב אובמה, בתואר היוקרתי  CHAMPION OF CHANGE.

לינדה סרסור

*****

זהרה בילו (Zahra Billoo)

עו"ד ואקטיביסטית, ילידת פקיסטן,ממארגנות "מצעד הנשים" ומשמשת כדוברת המועצה ליחסים איסלאמים – אמריקאים. דף הטויטר של הגברת, מלא בפנינים באשר לישראל. רצ"ב דוגמא:

*****

אוסמה אבו אירשארד (Osama Abu Irshaid) 

יו"ר הארגון  אמריקאים למען פלסטין (American Muslims for Palestine (AMP, פועלת בקרב הקונגרס האמריקאי לקידום אינטרסים של פלסטין. אוסמה ייסד את יום ה – 2.5, כיום קידום השדולה הפלסטינית. במסגרת היום, ביקרו 65 פעילים מוסלמים בקונגרס האמריקאי ופגשו את חבר בית הנבחרים, גרי קונלי (ד. ורמונט) ופעילים נוספים. בתמונה שפרסם מחוץ ללשכתו ובהודעה שפרסמה העמותה, הודיעו על הלובי שהפעילו כנגד העברת השגרירות לי-ם והכוונה לחקירה של רשויות המיסים האמריקאית כנגד תרומות המגויסות לעמותות ישראליות הפעילות בשטחים.

אוסמה אבו ראשייד בביקור בקונגרס,דף פייסבוק

אגב, אותו אוסמה שימש כעורך העיתון הפרו חמאסי אל-זיטוניאה ( Al-Zaitounah) שמפרסם באופן קבוע מודעות לקרנות דוגמת Holy Land Foundation 

 Global Relief Foundation  ,  Benevolence International Foundation שמזוהות עם החמאס. האיש הזה היה גם עמית חוקר ב – United Association for Studies and Research- UASR, שיוסדה ע"י מנהיג החמאס, מוסא אבו מרזוק.

*****

עלי חסן אבונימה

אבונימה תומך בולט ב"פתרון המדינה האחת" לסכסוך הישראלי-פלסטיני, ופרסם ספר בנושא זה.

הוא מתגורר בשיקגו, וטוריו מתפרסמים בעיתונים אמריקאים רבים, בהם השיקגו טריביון ולוס אנג'לס טיימס. התראיין בתוכניות טלוויזיה רבות ברשתות CNN, MSNBC, PBS ורשתות נוספות, וכן הופיע במספר סרטים תיעודיים על הסכסוך הישראלי-פלסטיני.

עלי אבונימה,טויטר

הוא ממייסדי אתר האינטרנט "אלקטרוניק אינתיפאדה" וכיהן כסגן נשיא של "רשת הפעולה הערבית-אמריקאית". כמו כן הוא חבר מייסד בוועד ההיגוי של "אל-עודה", ארגון הפועל למען זכות השיבה הפלסטינית, ואחד מתומכיה הבולטים של תנועת BDS.

באמצעות הבלוג שלו, הוא מנסה להפעיל לחץ על מחוקקים ופעילים בסוגיות של הסכסוך ישראלי -פלסטיני על המערכת הציבורית האמריקאית.

*****

נהנתם? מוזמנים לעשות לדף לייק ולעקוב אחרי דף קצרצרים בפייסבוק

 

About Post Author

קובי ברדה

קובי ברדה הוא מומחה לגאו-אסטרטגיה והשפעת פוליטיקה אמריקאית על יחסי החוץ. מלגאי של קתדרת חייקין לגאואסטרטגיה. ברדה חוקר את התפתחותן של תנועות עממיות פוליטיות (Grassroots Movments) וכדוקטורנט בחוג להיסטוריה כללית של אוניברסיטת חיפה, עבודת הדוקטורט שלו עוסקת באופן הקמתה של השדולה האוונגלית למען יחסי ישראל–ארצות הברית, כאשר לפני כן השלים בהצטיינות כתיבת תזה על הקמתה של איפא"ק.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
מודעות פרסומת

About קובי ברדה

קובי ברדה הוא מומחה לגאו-אסטרטגיה והשפעת פוליטיקה אמריקאית על יחסי החוץ. מלגאי של קתדרת חייקין לגאואסטרטגיה. ברדה חוקר את התפתחותן של תנועות עממיות פוליטיות (Grassroots Movments) וכדוקטורנט בחוג להיסטוריה כללית של אוניברסיטת חיפה, עבודת הדוקטורט שלו עוסקת באופן הקמתה של השדולה האוונגלית למען יחסי ישראל–ארצות הברית, כאשר לפני כן השלים בהצטיינות כתיבת תזה על הקמתה של איפא"ק.

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

השאר תגובה