מודעות פרסומת
שריפת כובע דונלד טראמפ,צילום מסך

האם מהומות יפרוצו בכל רחבי ארה"ב בקיץ?

0 0
Read Time:4 Minute, 50 Second

הבלוגר הקונסרבטיבי, פול ג'וזף ווטסון (Paul Joseph Watson) מפרסם פוסט עם תחזית שלו להכנות מאורגנות של צעדות , התנגשויות ושביתות בלמעלה מ – 90 ערים ברחבי ארה"ב , החל מיום ה – 3.6.2017, במסגרת שילוב זרועות של אירגוני אולטרא שמאל פרוגרסיבים, חברי המפלגה הדמוקרטית, התקשורת ומה שהוא מכנה ה – "דייפ סטייט". ההכנות, שנעשות מעל ומתחת לפני השטח, מובאות בסרטון הבא שלו:

*****

מה הם אם כן, אותם אבני הבסיס עליהם מניח ווטסון את הטענה שלו על התנגשויות אזרחים בארה"ב?

ראשית ולפני הכל , על ההודעה לעיתונות של "מצעד הנשים" (על הארגון בהרחבה פה) , הקוראת לחבירה לארגון – MARCHFORTRUTHֳ  לצעדה כנגד טראמפ, בלמעלה מ- 90 ערים ביום ה – 3.6.17. אגב, את המימון ההמונים הם עושים בין היתר באמצעות מכירה של חולצות טישירט.

צילום הודעה לעיתונות, מצעד הנשים ב – 90 רשויות

****

אחת הקבוצות מארגנות המצעד, ( The Coalition to Defend Affirmative Action, Integration, and Immigrant Rights and Fight for Equality By Any Means Necessary  – ) כותבות במניפסט האתר, תחת הכותרת:

 "By Any Means Necessary"

"Both visions for America cannot endure; one must prevail and overthrow the other." 

או בתרגום לעברית: "החזון של שני הצדדים לאמריקה לא יוכל להמשך, אחד צריך לשרוד ולזרוק את האחר"

קבוצה אנרכיסטית BAMN

*****

אם זה לא מספיק מבוסס, צפו ביוזמה החדשה להקמת מחנות קיץ "להתנגדות לטראמפ" במימון של המפלגה הדמוקרטית באמצעות הודעה  לעיתונות שהוציא "חובב ציון" , סיו"ר המפלגה, חבר בית הנבחרים, קית אליסון (הרחבה על האיש פה) שאמר:

The best way for Democrats to turn the #Resistance into electoral wins is by doing one thing: organizing,” Ellison said. “Resistance Summer is the starting point and will take the Democratic Party’s message of fairness and equality to activists on the front lines and all Americans looking to get engaged.”

*****

ארגון נוסף שמקדם את הצעדה הוא – The Brown Berets De Salaztlán, שהשווה בקריקטורה את טראמפ לגוש צואה, ומנסה לגייס  באתר גיוס המונים כסף לקידום האג'נדה לגירושו של טראמפ.

אימפיצ טראמפ – צילום מסך

*****

כתבתי בעבר על התרומה של המליארדר ג'ורג' סורס, באמצעות רשת קרנות העונה לשם "קרנות החברה הפתוחה". כיום, הקרנות מממנות ותומכות במגוון רב של יוזמות ברחבי העולם כדי "לקדם צדק, חינוך, בריאות הציבור, פיתוח עסקי ותקשורת חופשית" , אולם כאמור בהקשר מאמר זה , נתמקד ברתימת הקרן להחלפת משטרו של טראמפ. רבים שמעו על המהומות בקמפוס של האוניברסיטה האולטרא-שמאלנית, ברקלי שבקליפורניה בעקבות הזמנתו של הבלוגר השמרן הבריטי, מיילו ינופולוס (Milo Yiannopoulos).

אחת מהקבוצות שארגנו את המחאה נקראת רפיוז-פאשיזם (Refuse Fascism-התנגדות לפשיזם) פרסמה יום לאחר ההתפרעויות גילוי דעת  בו היא מסבירה את עמדתה להתפרעויות נגד מי שהם מכנים – " Fascist-In-Chief Trump" שמונה את 3 הסיבות להצדקת האירועים ומסיימת בהצהרה:

For all these reasons what happened at UC Berkeley is part of the kind of broad, powerful and meaningful protest which needs to continue on an unprecedented scale to OUST this regime from power. These protests should be supported and defended by all those who value critical thought, the ability to pursue and debate what is actually true, science and scientific thinking, the space to dissent – and all who oppose this whole fascist direction and reordering of the world with its unparalleled threats to all humanity and the planet itself.

הארגון הזה מומן ב- 50,000$ ע"י קרנות השייכות לסורס, כפי שניתן לראות את שביל הכסף באמצעות התרומה בין היתר שהוצהרה במסמכי המס של הארגון AFGJ או בשמו המלא – (הארגון לצדק עולמי – Alliance for Global Justice) , שגם הוא נתמך ב- 50,000$, ע"י קרן Tides Foundation שהוקמה ע"י ג'ורג' סורס.

*****

כתבתי בעבר על המדריך שנקרא:  Indivisible: A practical guide for Resistant the Trump Agenda   שהכינו אנשים שמגדירים את עצמם "אנשי ממשל לשעבר" . אז מה מכיל המדריך שנקרא: "בלתי ניתן לחלוקה: המדריך הפרקטי להתנגדות רעיונית לסדר היום של טראמפ". החוברת מביאה לשיא את יכולת המעורבות הפוליטית של הציבור ומהווה "אות קריאה לפעולה". החוברת כתובה בשפה ברורה ומספקת הצצה למאחורי הקלעים של פעילות הפוליטית.

המסמך נכתב בגוף ראשון ומכוון לרמת האטום, הקורא הבודד. הקריאה לפעולה מתחילה ברמה הכי בסיסית שיש, העצמה של המשפט האמריקאי המפורסם: Think Global-Act local, שבבסיסו הנעה לפעולה של אטומים בודדים במרחב, שבמבנה הנכון ובהכוונה הנכונה, יהוו את ראש החץ להשפעה על סדר היום האמריקאי (ומה שהם רואים) האסון שנקרא טראמפ.

המדריך נוגע ב – 4 פרקים בדרך לשינוי: 

1. איך השפיעה השורשיות של "תנועת התה" על הנשיא אובמה – ובכלל זה איך לבנות אסטרטגית מינוף על חבר הקונגרס המקומי , ולמנוע את טראמפ מליישם אג'נדה הבנוי על גזענות, משטר אוטריטרי, ושחיתות.
2. איך חושב חבר הקונגרס שלך? (טיפ – להיבחר,להיבחר ועוד פעם להיבחר) וכיצד לגרום לחבר הקונגרס לחשוב או לחשוש לכיסאו. כיצד להשפיע עליו באמצעות תקשורת, רשתות חברתיות, כינוסי בחירות וטקסים
3. ארגון או הצטרפות לארגון של אנשים בקהילה וכיצד לעשות זאת.
4. תרחישים להשפעה על סדר היום ובכלל זה תרשים זרימה של התארגנות לקראת אירועים , כיצד לשוחח עם איש צוות של חבר הקונגרס, מה לעשות עם יש תשובה חיוביות, מה לעשות במקרה של התעלמות וכו' וכו'…

*****

הנה כי כן , פעילות מסונכרנת של פוליטיקאים מהמפלגה הדמוקרטית, חלקים מהממסד הרפובליקני הוותיק שמעולם לא קיבל את טראמפ, מלוות ומלובת באש של התקשורת, לצד ארנק מממן, ולבסוף פעילי שטח "מודלקים", יכולים להביא לתרחיש  אפוקליפטי. במסגרת זו, רחובות אמריקה יחזו את המראות שלעומתם פרעות לוס אנג'לס בקיץ 1992 , יראו כמו הליכה בפארק, ביחס לבעירה "ספונטנית" ברחובות של עשרות ערים ברחבי ארה"ב ע"י המון מוסת, בואכה למלחמת אזרחים והתנגשויות אלימות.

האתגר הגדול של משטר טראמפ הנוכחי, מחכה לו מיד עם חזרתו הביתה מהסיור שהוא עורך בימים אלה במזה"ת ובוותיקן. השאלה הנשאלת היא, האם יצליחו הגורמים המצויינים בכתבה מעלה , להבעיר את אש המרד בשלטון שנבחר באופן דמוקרטי , פחות מחצי שנה מיום היבחרו.

נהנתם? מוזמנים לתת לנו לייק ולעקוב אחר קצרצרים בפייסבוק

About Post Author

קובי ברדה

קובי ברדה הוא מומחה לגאו-אסטרטגיה והשפעת פוליטיקה אמריקאית על יחסי החוץ. מלגאי של קתדרת חייקין לגאואסטרטגיה. ברדה חוקר את התפתחותן של תנועות עממיות פוליטיות (Grassroots Movments) וכדוקטורנט בחוג להיסטוריה כללית של אוניברסיטת חיפה, עבודת הדוקטורט שלו עוסקת באופן הקמתה של השדולה האוונגלית למען יחסי ישראל–ארצות הברית, כאשר לפני כן השלים בהצטיינות כתיבת תזה על הקמתה של איפא"ק.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
מודעות פרסומת

About קובי ברדה

קובי ברדה הוא מומחה לגאו-אסטרטגיה והשפעת פוליטיקה אמריקאית על יחסי החוץ. מלגאי של קתדרת חייקין לגאואסטרטגיה. ברדה חוקר את התפתחותן של תנועות עממיות פוליטיות (Grassroots Movments) וכדוקטורנט בחוג להיסטוריה כללית של אוניברסיטת חיפה, עבודת הדוקטורט שלו עוסקת באופן הקמתה של השדולה האוונגלית למען יחסי ישראל–ארצות הברית, כאשר לפני כן השלים בהצטיינות כתיבת תזה על הקמתה של איפא"ק.

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

השאר תגובה