מודעות פרסומת
קית אליסון (משמאל) - דף פייסבוק רשמי

האם ייבחר אנטישמי לתפקיד יו"ר הועדה הדמוקרטית?

0 0
Read Time:3 Minute, 45 Second

לאחר ההפסד של הילריי קלינטון, המפלגה הדמוקרטית נשארה ללא מנהיג נבחר. בוועידה שתערך ב – 23 עד 26 לפברואר, ייערכו הבחירות ליו"ר ה- DNC (ועידה הלאומית הדמוקרטית) בעיר אטלנטה, ג'ורגיה. נכון להיום ועפ"י הסקרים, קיית אליסון (ד. מחוז 5, מיניסוטה) הוא המועמד המוביל.

********

אליסון נולד נוצרי, אולם בצעירותו החליט להתאסלם ובשנת 2006 היה למוסלמי הראשון בקונגרס האמריקני. אליסון ממוקם בצד השמאלי פרוגרסיבי של המפלגה הדמוקרטית ונחשב לבעל השקפות ליברליות, הדומות לאלו של ברני סנדרס (ד. ורמונט), הסנאטור היהודי שהפסיד בפריימריז להילארי קלינטון, שבינתיים כבר הספיק להודיע על תמיכה באליסון.

אליסון תמך כסטודנט ב – לואיס פרחאן, מנהיגה האנטישמי של תנועת אומת האסלאם. לפני שנתיים צוטט פרחאן כאומר כי "הציונים היהודים והישראלים גילמו תפקיד מפתח באירועי ה-11 בספטמבר".

********

גם בנושאי חקיקה, בעניינים שעסקו בישראל, בחר אליסון להצביע  (לדוגמא)  כנגד תוספת חירום למימון כיפת ברזל. מעניין במיוחד מה שאמר עליו המיליארדר הישראלי -אמריקאי, חיים סבן, שנחשב לאחד התורמים המרכזיים של המפלגה הדמוקרטית, ואדם המקורב מאוד להילרי קלינטון ושתרם לה מעל 6 מליון דולר לקמפיין הבחירות. בפורום סבן בוושינגטון הביע איש העסקים הישראלי-אמריקני חיים סבן את התנגדותו הנחרצת למינויו של אליסון, וכינה אותו "אנטישמי ואנטי ישראלי", והוסיף כי הוא יהיה "אסון ליחסים עם הקהילה היהודית ולעתיד המפלגה הדמוקרטית".

בימים האחרונים פרסם הארגון הא-מפלגתי, היהודי -אמריקאי, הליגה נגד השמצה, גילוי דעת על "מידע חדש שראה אור לאחרונה שמעלה חששות רציניים אם אליסון יוכל לייצג את המסורת של המפלגה הדמוקרטית בתמיכה חזקה בביטחון ישראל". עוד נכתב בהודעה כי בנאום שהוקלט בשנת 2010 נשמע אליסון אומר:" מדיניות החוץ של ארצות הברית במזרח התיכון נשלטת על ידי מה שטוב או רע למדינה של שבעה מיליון אנשים. אזור של 350 מיליון איש תלוי בשבעה מיליון איש. האם זה הגיוני? האם זה צודק?'".

קיית אליסון, מקור – ויקפדיה

עוד נמסר  כי "הערותיו של אליסון מטרידות ופוסלות אותו מלשמש בתפקידו", והוסיפו כי "בין שזה במתכוון ובין שלא, מילותיו מזכירות סטריאוטיפים ישנים על השליטה של יהודים בממשלה שלנו, מיתוס רעיל שאין לו מקום בחברה פתוחה כמו ארצות הברית".

*********

הבחירות עצמן ייערכו הערב, יום שבת, בקרב 447 חברים וחברות (וגם הגב' לינדה סרסור, עליה הרחבתי פה תומכת נלהבת בקואליצה של אליסון) ייגשו לבחור אחד מהמועמדים הבאים (בתוספת המועמד אליסון עליו כבר הורחב למעלה), בשיטת "הראשון שמגיע לרוב המוחלט", מה שיחייב ככל הנראה, מספר סיבובי בחירה…

*********

תום (תומאס) פרז – ( Tom Perez)  הוא פוליטיקאי ועורך דין לזכויות אזרח אמריקאי, כיהן כמזכיר העבודה של ארצות הברית מאז יולי 2013, תחת הנשיא ברק אובמה. נחשב למועמד שירוץ הכי חזק נגד מועמדותו של אליסון.

**********

 פיט בוטיגיג  ( Pete Buttigieg) – ראש העיר הצעיר (35) של העיר סאות' בנד,אינדיאנה. יכול להיות הסוס השחור שיגיע בהסכמה החן המחנות הניצים של פרז ואליסון. הוא לוחם לשעבר וזוכה לעידוד של לא מעט חברי הועידה ובכללם הווארד דין שהתמודד לקמפיין הנשיאות ב- 2004 והיה מושל ורמונט לשעבר. החיסרון שלו הוא גילו הצעיר וחוסר המוכרות שלו ברמה הארצית.

הסוס השחור של המרוץ – פיט בוטגיג

*********

סאלי בוינטון בראון  (Sally Boynton Brown): מועמדת מאיידהו (מדינה רפובליקנית מסורתית) שם היא משמשת כמנהלת המפלגה הדמוקרטית המקומית. סיכוייה נחשבים קלושים.

סאלי בוינטון בראון, אתר רשמי

**********

יש עוד מועמדים שנחשבים כמשוללי סיכוי ממשי ובהם פרשנית הפוליטית של רשת פוקס ניוס, ג'המו גרין וריצה משותפת של הטייס לשעבר סאם רונן והעו"ד- פטר פקרסקי.

********

המפלגה הדמוקרטית נערכת לבחירה ויש להתפלל כי הבחירה של המפלגה, שלא תגמור עם יצר ההתאבדות דומה לזה של מפלגת הלייבור הבריטית, שבחרה להעמיד בראשה את ג'רמי קורבין מועמד הקשת השמאלית של הלייבור.

*********

בין היתר בנושא הסכסוך הישראלי-פלסטיני, הצטרף קורבין לתנועת הסולידריות עם הפלסטינים והביע תמיכה בחרם על ישראל, בחרם על אוניברסיטאות ישראליות הקשורות למחקר צבאי, באמברגו על רכש צבאי ובחרם על חנויות בריטיות המוכרות סחורה מהתנחלויות ישראליות. הוא ערך מספר ביקורים בעזה ובלבנון במהלכם נפגש עם ראשי חמאס וחיזבאללה. בנאומו הציג אותם כ"חברים שפועלים למען שלום, הבנה ודיאלוג".העיתון היהודי בריטי ג'ואיש כרוניקל, האשים במאמר מערכת את קורבין בתמיכה בעמדות אנטישמיות. במאמר צוין שבאופן חריג מדבר העיתון בשם רוב יהודי בריטניה לאור שאלות קשות שעולות מהתנהלותו של קורבין. בין פעולותיו המעודדות אנטישמיות, צוינו תרומה והשתתפות בפעילות ארגון אנטישמי בראשות מכחיש השואה פול איסן, השתתפות בפעילויות לצד אישים אנטישמיים, סירוב לגנות כרזות אנטישמיות שהוצגו בעצרת קואליציית עצירת המלחמה בראשותו והתרועעות עם נציגי חמאס, חזבאללה וראאד סלאח.

************

בהמשך, ולאחר שייבחר המועמד לתפקיד החשוב של יו"ר המפלגה הדמוקרטית, נרחיב עוד על האיש/אישה בבלוג זה.

נהנתם? מוזמנים לעשות לדף לייק ולעקוב אחרי דף קצרצרים בפייסבוק

About Post Author

קובי ברדה

קובי ברדה הוא מומחה לגאו-אסטרטגיה והשפעת פוליטיקה אמריקאית על יחסי החוץ. מלגאי של קתדרת חייקין לגאואסטרטגיה. ברדה חוקר את התפתחותן של תנועות עממיות פוליטיות (Grassroots Movments) וכדוקטורנט בחוג להיסטוריה כללית של אוניברסיטת חיפה, עבודת הדוקטורט שלו עוסקת באופן הקמתה של השדולה האוונגלית למען יחסי ישראל–ארצות הברית, כאשר לפני כן השלים בהצטיינות כתיבת תזה על הקמתה של איפא"ק.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
מודעות פרסומת

About קובי ברדה

קובי ברדה הוא מומחה לגאו-אסטרטגיה והשפעת פוליטיקה אמריקאית על יחסי החוץ. מלגאי של קתדרת חייקין לגאואסטרטגיה. ברדה חוקר את התפתחותן של תנועות עממיות פוליטיות (Grassroots Movments) וכדוקטורנט בחוג להיסטוריה כללית של אוניברסיטת חיפה, עבודת הדוקטורט שלו עוסקת באופן הקמתה של השדולה האוונגלית למען יחסי ישראל–ארצות הברית, כאשר לפני כן השלים בהצטיינות כתיבת תזה על הקמתה של איפא"ק.

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

השאר תגובה