מודעות פרסומת
ברבור שחור, יוצר - Kiril Krastev , מקור - ויקפדיה

בירבורים שחורים במוסקבה

0 0
Read Time:2 Minute, 0 Second

מאת: אלעד רזניק

בהיבט התקשורתי בחירתו של טראמפ לנשיאות הייתה ברבור שחור.
===
חוכמת הרחוב התקשורתי הכתירה את הילארי קלינטון כנשיאה ה –  45 של ארה"ב כבר בקיץ 2015 וחוכמת הרחוב הזאת חצתה גבולות גאוגרפיים. בארה"ב, בישראל ובאירופה התגייסה המכונה האדירה המורכבת מהמון אידיוטים שימושיים (ששכחו מה תפקידו של עיתונאי) ופמפמה לציבור בשבחיה של הילארי קלינטון וחסרונותיו של המועמד הרפ' העתידי . החל ממאי 2016 שעה שהבטיח את ניצחונו בפרימריז הרפ' קיבל המועמד הרפ' העתידי את פרצופו של אחד דונאלד טראמפ.


===
בתוך התווך התקשורתי הזה מנהלים הרוסים מבצע ל"פ. לא סביר שהערכה הרוסית בהדבר זהותו של הנשיא ה 45 שונה מהותית מהערכה הרווחת מסיאטל ועד ברלין.
===
בבואנו לבחון את מטרותיו של המבצע הרוסי אנחנו צרכים להתחשב בשני דברים: המטרה הרוסית מחד והיכולות הרוסיות להשיג את אותה מטרה מאידך.
===
ביום חמישי שעבר פרסם הוושינגטון פוסט מאמר בו הוא טוען שהמודיעין האמריקאי יירט מידע שהגיע ממקור כלשהו במוסקווה (טכנולוגי או אנושי) על סמך המידע פוטין אישית הורה לזרועות המודיעין הרוסיות להתערב במערכת הבחירות האמריקאית לטובת טראמפ.

===
אבל מה הסיכוי שפוטין יפעל בניגוד להערכות שקלינטון תנצח את הבחירות ? השאלה הזאת תלויה בעיקר ביכולת הרוסית למימוש המטרות.
===
מערכת הבחירות האמריקאית היא מערכת מבוזרת טכנית. כל מדינה מנהלת את ספר הבוחרים שלה בהתאם לחוקים המקומיים, כל מדינה בוחרת את האמצעים הטכנולוגים לשימוש, אין מערכת אחת מרכזית. יתרה מזאת ההבדלים בצורת המימוש בין המחוזות השונים באותה מדינה אדירים. כולל הבדלים חוקיים והבדלים טכנולוגים.
===
בארה"ב יש 3144 מחוזות בחירה, מי שרוצה להשפיע על תוצאות הבחירות ולהמליך נשיא צריך לחלק את המפה האמריקאית למחוזות אדומים, כחולים ומתנדנדים ולנסות להשפיע על מספיק מחוזות מתנדנדים בכדי להשיג את מטרותיו. כיוון שאין מאחד חוקי או טכנלוגי בין אותם מחוזות מתנדנדים (הצורה בה מנוהל ספר הבוחרים במחוז מיאמי-דייד בפלורידה שונה מהצורה בה מנוהל ספר הבוחרים במחוז דטרויט במישיגן) מדובר על פעולה בקנה מידה גדול ורחב שדורשת מעבר להבנה החוקית והטכנולוגית הפרטנית גם הבנה חברתית עמוקה מאוד לגבי המתרחש בכל מחוז ומדינה. על פניו משהו שהוא קצת רחוק מהיכולות הרוסיות.
===
הציפיה שהרוסים הצליחו לפענח את ה DNA ברמת המחוז האמריקאי שעה שהתקשורת האמריקאית כשלה בכך, היא מחשבה מנותקת למדי ומכאן שלא סביר שלרוסים הייתה בזמן אמת יכולת לממש את מטרתם לו הייתה הגדרת המטרה המלכת טראמפ כנשיא הבא של ארה"ב.
===
אם הרוסים לא רצו להמליך את טראמפ, מה הם כן רצו להשיג ומה היה באפשרותם להשיג טכנולוגית?
===
המשך יבוא (מתי שהוא)…

נהנתם? מוזמנים לתת לנו לייק ולעקוב אחר קצרצרים בפייסבוק

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
מודעות פרסומת

About אלעד רזניק

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

השאר תגובה