מודעות פרסומת
משלחת צועדת במקסיקו לגבולות אמריקה

מי מארגן את אלפי המהגרים מהונדורס וגוואטמלה לגבולות ארה"ב?

0 0
Read Time:5 Minute, 21 Second

הקוראים הוותיקים על בלוג זה, זוכרים בוודאי את כתבת התחקיר שפרסמתי כאן ביולי 2017 תחת הכותרת:  "על תעשיית הפליטים בים התיכון" המגוללת את סיפורם של רבים מהמהגרים המבקשים להיכנס לאיחוד האירופי שאינם בהכרח פליטים ומנסים להיכנס מסיבות כלכליות גרידא. למעלה מכך,  דו"חות שפורסמו לאחרונה, מצביעות על כך שדאע"ש  החלה לשלוט ברשתות הסחר של צפון אפריקה, והיא מגייסת באופן פעיל חברים מקרב אוכלוסיית המהגרים בהבטחות של כ – 1000$  ומעבר בטוח מובטחת לאיחוד האירופי. התחקיר של אתר DISOBEDIENTMEDIA  התחקה אחר נתיב הכסף הממן את הארגונים המתוארים מעלה. בתחקיר נמצא כי מספר ארגונים לא ממשלתיים המעורבים ב ספינות הצלת המהגרים, קיבלו כספים מארגונו של  ג'ורג' סורוס החברה הפתוחה.

מזה כחודש עלה למודעות הציבורית בארה"ב נושא המשלחת (באנגלית CARAVAN) של המהגרים מהונדרס וגוואטמלה שהחלו במסע של אלפי ק"מ לכיוון ארה"ב. כתבתי בזמן אמת בדף הפייסבוק קצרצרים על התופעה עוד שהחלה בפוסט הזה או כפי שניתן להתרשם מהוידיאו שהיה מיום ה – 17 לאוקטובר השנה.

השאלה שעמדה בבסיס הבחירות הללו הייתה האם המדובר במתקפה מאורגנת על ארה"ב כפי שהציג זאת נשיא ארה"ב? או כפי שהציג זאת כתב ה – CNN ג'ים אקוסטה (Jim Acosta) כהתארגנות תמימה של אנשים, שנמצאת במרחק אלפי ק"מ, של אנשים אומללים, שהנשיא ניסה להפיק מהם רווח פוליטי זול? בשולי הדברים אציין כי המדובר באירוע שהביא לבסוף לשלילת אישור הכניסה של אוקסטה לבית הלבן, לאחר שהדף בכח את ידה של המתמחה שניסתה להעביר את המקרופון לעיתונאי הבא בתור.

התפיסה הליברלית הנהוגה במדינה בהקשר לקראוון, מדברת על זה שמדובר בהתארגנות יחידים ספונטנית, ללא יד מכוונת, שאיננה חלק מניסיון גדול יותר לאתגר את התפיסה הלאומית של נשיא ארה"ב, אותה מכנה הנשיא טראמפ: "התפיסה הלאומית-פטריוטית". תפיסה זו שמה את הדאגה לתושביה של ארה"ב בכלל, ועובדי הצוארון הכחול בפרט, לפני קליטה של מהגרים הנכנסים שלא עפ"י החוק, תחת התפיסה "הגלובליסטית" שמאפשרת אוניברסליות המאפשרת קליטה של מהגרים ללא תנאים מוקדמים קשיחים.

נדלג לימים הללו, ונצפה ראשית בתמונות מהשעות האחרונות של מהגרים הראשונים שהתנתקו מהקבוצה והגיעו לטיחואנה, על הגבול עם קליפוניה, מרחק של אלפי ק"מ מנקודת הגבול הקרובה יותר של המהגרים לאורך הגבול עם טקסס או אפילו אריזונה.

מפת מרכז אמריקה

כמודגם במסלול, המדובר בהבדל של אלפי ק"מ לשיירה, ולשאלה המתבקשת, מדוע יש להכביד על המהגרים במרחק שהוא גדול הרבה יותר?

ההסבר לנדידה הארוכה יותר, משרת מטרה כפולה.

הראשונה, בכדי להביא אותם בפני מדינת קליפורניה, בה יש אותם אלה המיישמים את המדינות הליברלית של ערי מקלט למהגרים והמרכז האידיאולוגי של תופעת הגלובליזם וטשטוש הגבולות ולא לטקסס שם היחס יהיה נוקשה הרבה יותר.

המטרה השניה היא לייצר "ניוז סייקל" של כלי התקשורת שמקום מושבם בלוס אנג'לס ולנייד אותם לגבול עם טיחואנה לשם הגברת האימפקט התקשורתי כמודגם בסרטון הבא, מהשעות האחרונות. 

אבל כל זאת כאמור, לא עונה לנו על השאלה מי הם אותם אלה שמביאים אותם? והאם יש יד מכוונת הקשורה לזה?

במאמר הנושא את הכותרת: על הטירלול הפרוגרסיבי שחטף את המפלגה הדמוקרטית, שנכתב ב – 23 לאוקטובר השנה, כתבתי על נושא הקראוון את הדברים הבאים:

"בימים האחרונים, הולכת ומתגבר העיסוק התקשורתי במשלחת של כ – 3000 אזרחים מהונדורס וגוואטמלה, שעושים את דרכם לכיוון ארה"ב כדי לחצות את הגבולות ולדרוש מעמד של פליט. ההונדורסים שצעדו לכיוון הגבול, פרצו את הגבול ודרסו את השוטרים המקסיקנים. במוצ"ש, הודיע הנשיא טראמפ, כי הוא מוכן לשלוח את הצבא להגן על הגבול הדרומי, ההשפעות על  בחירות האמצע יהפכו לדרמטיות, ככל שיהיו אבדות בנפש בהתקלות הזאת, שבסרטון המצורף, מראה כי יש מארגנת ומכוונת של מימון לאותם צועדים לכיוון הגבול".

אבל אז עדיין לא ידעתי מי היא היד המכוונת, רק שיש פעילים שמחלקים מזומנים כפי שמודגם בקליפ האמור.

אז האם באמת מדובר בצעדה ספונטנית של אנשים אחרי הכל?

בעוד שאין ספק שאותם אנשים מחפשים אחר עתיד טוב יותר במדינה הצפונית העשירה שנקראת ארה"ב, הנטייה לקבוע כי אין מי שמנסה לקדם את האג'נדה של גבולות פתוחים, המורכבת מקבוצות פרוגרסיביות, הנתמכות ע"י כסף גדול, כבר איננה שאלה, אלא עובדה.

היד המארגנת מממנת את המעטפת לקידום האג'נדה, אותה היד שממנת את קבוצות האנרכיסטים מלמעלה, הצועקים "No Trump, No Wall, No USA at All" בכנס בוושינגטון הזה למשל הם חברים בארגון הנקרא:

( Metro DC DSA (DEMOCRAT  SOCIALIST AMERICA  וקבוצות נוספות בקואליציה הזאת, ממומנות ע"י קרנות החברה הפתוחה של ג'ורד' סורוס.

כתבתי בעבר על ארגון קרנות החברה הפתוחה תחת הכותרת: אז מי הארנק מאחורי הפעילות של השמאל ה-"פרוגרסיבי" בארה"ב? המסבירה על הארגון ובעיקר למי הוא תורם ולשם אילו מטרות.

אגב ארגון DCA, התחקיר המעולה של ארגון Project Veritas, מצא כי אחד הבכירים שמתנדבים בארגון, העונה לשם Natarajan Subramanian בערב ובסופ"ש, הוא עובד בכיר במחלקת המדינה, המשלמת לו את השכר בשעות העבודה, ובניגוד לכללי הפרוטוקול של עובדים ממשלתיים.

בוידיאו המצורף, הוא מספר כיצד הוא מפר את החוק לתחקירן של הפרויקט:

אך מסתבר כי ניהול וקידום הפגנות ברחבי ארה"ב, היא לא הדרך היחידה בה תומכת הקרן הפתוחה, אלא גם בתמיכה ישירה בעמותה שנקראת Pueblo Sin Fronteras (בתרגום מספרדית:"אנשים ללא גבולות"), שמקום מושבה בעיר שיקאגו, ועפ"י אתר discoverthenetworks.org הוקם בשנת 2001 Roberto Corona ושבמניפסט ההקמה שלה מתואר נושא העזרה למהגרים לא חוקיים. הארגון שחרר הודעה לעיתונות על המעורבות שלו בליווי הקבוצה במקסיקו של אותם המהגרים:

הודעה לעיתונות

ומעבר לזה, האתר מפנה למפת גוגל ארת', שבה ניתן לעקוב אחר תנועת המהגרים והפעילים המלווים את המסע מטעם העמותה האמריקאית.

מפה אינטראקטיבית של מסע הקראוון

שגם היא כמה מפתיע, נתמכת ע"י קרנות החברה הפתוחה.

לסיכום, אמריקה של 2018 חצויה סביב המון נושאים, אבל אולי אחד המשמעותיים שבו הוא נושא ההגירה.

האם ארה"ב צריכה לתפקד כמדינה ללא גובלות?

האם הגישה הנכונה לפעולה היא השיטה הגלובליסטית, המאפשרת לכל אדם באשר הוא אדם לנוע ממקום למקום ברחבי הכדור ולהשתקע ללא שום חקיקה או רגולציה, הידועה בשמה: הגישה הגלובליסטית?

או שמא על המדינה להקיף את עצמה בחומות גבוהות, ולהקשות את הכניסה אל שעריה, הידועה יותר בשם הגישה הפטריוטית/לאומית?

שאלה פתוחה, אותה אני משאיר לקוראים, אך בנקודת הזמן  הזאת כמדומני, ניתן להסיר את השאלה של האם מדובר בהתארגנות יחידים ספונטנית?

המספרים, העובדות, המטרות והכסף המעורב, מוכיח בוודאות כי הצעדה הזאת מאורגנת ומכוונת בצורה ברורה ע"י גורם אקסטריילי לאותם מהגרים מהונדורס וגוואטמלה.

נהנתם? מוזמנים לעשות לדף לייק ולעקוב אחרי דף קצרצרים בפייסבוק, בטלגרם ובטויטר

About Post Author

קובי ברדה

קובי ברדה הוא מומחה לגאו-אסטרטגיה והשפעת פוליטיקה אמריקאית על יחסי החוץ. מלגאי של קתדרת חייקין לגאואסטרטגיה. ברדה חוקר את התפתחותן של תנועות עממיות פוליטיות (Grassroots Movments) וכדוקטורנט בחוג להיסטוריה כללית של אוניברסיטת חיפה, עבודת הדוקטורט שלו עוסקת באופן הקמתה של השדולה האוונגלית למען יחסי ישראל–ארצות הברית, כאשר לפני כן השלים בהצטיינות כתיבת תזה על הקמתה של איפא"ק.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
מודעות פרסומת

About קובי ברדה

קובי ברדה הוא מומחה לגאו-אסטרטגיה והשפעת פוליטיקה אמריקאית על יחסי החוץ. מלגאי של קתדרת חייקין לגאואסטרטגיה. ברדה חוקר את התפתחותן של תנועות עממיות פוליטיות (Grassroots Movments) וכדוקטורנט בחוג להיסטוריה כללית של אוניברסיטת חיפה, עבודת הדוקטורט שלו עוסקת באופן הקמתה של השדולה האוונגלית למען יחסי ישראל–ארצות הברית, כאשר לפני כן השלים בהצטיינות כתיבת תזה על הקמתה של איפא"ק.

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

השאר תגובה