מודעות פרסומת
פרשית השחיתות של ה- FBI

היום בו ה-FBI, הפך לשטאזי

0 0
Read Time:4 Minute, 51 Second

הרחק מהעין של התקשורת הישראלית ובחסות משבר הקורונה המתגלגל, נחשפו בימים האחרונים עדויות מבהילות על התנהלות ה- FBI, תחת המפקד הקודם ג'יימס קומי, שלעומתן הסיקורטטה, השטאזי או המחובראת' נראה כמו גירסא חיוורת של תנועת הצופים.

אז במה עסקינן, בפרשה הכל כך חמורה שלא שמעתם עליה, למעט איזכור אגבי, בשני כלי תקשורת, שגם הם מתייחסים להתייחסו טראמפ לפרשה?

כותרות גוגל ניוז

ראשית רקע חשוב על פרשת הגנרל (3 כוכבים) מייקל פלין, עליו ניתן לקרוא בטור שכתבתי כאשר נכנס לתפקיד היועץ לביטחון לאומי של הנשיא טראמפ.

מייקל פלין,קרדיט – ויקפדיה

במסגרת החקירות הנרחבות שנעשו לעניין ה-"קנוניה" שנחקרה לכאורה בשל קשירת הקשר בין טראמפ (או מי מטעמו) לממשלת רוסיה, נחקר מי שהיה אז היועץ לביטחון לאומי מייקל פלין.

ב- 13 לפברואר 2017, הודיע מייקל פלין, כי הוא מתפטר  מתפקידו. זאת, על רקע חקירה שנפתחה סביב קשריו עם השלטון ברוסיה והחשיפה כי הטעה את סגן הנשיא מייק פנס ובכירים נוספים בבית הלבן על שיחותיו עם שגריר רוסיה בארה"ב.  העבירה אם כן כללה התייחסות לכך שלא דיווח על שיחותיו עם שגריר רוסיה בארצות הברית דאז, סרגיי קיסליאק, במהלך תקופת חילופי השלטון בין ברק אובמה לנשיא הנוכחי.

השיחות בין פלין לקיסליאק נסובו סביב האפשרות שארצות הברית תקל בסנקציות על רוסיה לאחר חילופי השלטון. במקרים אחרים גם נדונה עם השגריר הרוסי ההחלטה שקידם ממשל אובמה באו"ם נגד ההתנחלויות, כאשר פלין ניסה להביא לדחיית ההחלטה. מדובר לכאורה בעבירה שכן השיחות התקיימו בזמן ממשל אובמה, וכאזרח פרטי אסור היה לפלין לחתור תחת מדיניות החוץ של ארצות הברית במסגרת "חוק לוגאן", חוק בן מעל 150 שנה, שאף אזרח אמריקאי לא הועמד לפניו לדין, בהקשר של "ניהול עצמאי" של מערכת יחסים דיפלומטית ללא היתר. מכיוון שהגנרל היה חלק מצוות המעבר של הנשיא הנבחר, יהיה זה הגיוני להכין את עמדות הממשל הנכנס, אך כאמור, כל עוד זה לא נעשה בהיתר של מזכיר המדינה דאז (קרי), או הנשיא אובמה, זה נעשה ללא היתר. יחד עם זאת, קרי עצמו, הואשם ע"י הנשיא שהוא מנהל מאחורי גבו מדיניות חוץ מול האיראנים, ואף זכה לאיום מפורש מהנשיא כי יעמידו לדין בחזרה לפלין, כאשר הוא שנשאל על השיחה, הוא הכחיש תחילה.

בסופו של דבר, הגנרל פלין הודה כי שיקר לגבי שיחותיו עם שליח רוסיה לארה"ב והועמד לדין, ובעניין הקשר שקיים עם ממשלות זרות (טורקיה ואוקראינה) נאלץ לשלם קנס.

וכעת לסיפור הבלתי נתפס, כפי שהתגלה מניירות ה – FBI הקשורים לחקירה של מייקל פלין השבוע. נתחיל בפתק הזה, שכתב אחד החוקרים בכתב יד, מסמך שהוא בחזקת בלתי נתפס למערכת משטרתית הפועלת מתוך מטרה לחקור את האמת, ולא להמציא אותה….

הפתק של החוקרים

בפתק נכתב: "מה המטרה שלנו? האמת/הודאה או לגרום לו לשקר, ככה שנוכל להעמיד (את פלין) לדין או לגרום לפיטוריו?"

“What is our goal? Truth/Admission or to get him to lie, so we can prosecute [Flynn] or get him fired?”

ואז מגיע החלק השני הרלוונטי להקשר זה:

התוכנית הייתה לגרום לפלין להודות בשיחה (ואז הוא עבר על חוק לוגאן), או לתפוס אותו בעדות שקר. ברגע שזה נעשה, ניתן היה לייצר כתב האשמה מוזמן עבור משרד המשפטים (DOJ), מה שמוכיח כי השיחות עצמן עם השגריר לא עניינו את ה-FBI, אלא מלכודת מסודרת היטב, שכל תחליתה לסקל מינויו של גנרל 3 כוכבים, שזה הרגע מונה לתפקיד היועץ לביטחון לאומי.

זאת ועוד, מסתבר כי חוקרים ב – FBI, המליצו לסגור את התיק נגד פלין (ששם הקוד שלו היה: קראוספייר ריזור) עקב ההמלצה לסגור את התיק, 20 יום לפני החקירה האמורה.

מי שהופך את כל העניין לחמור כל-כך, הוא הסרטון הבא, בו מתגאה קומי כיצד הוא "סידר" את מייקל פלין (לקול צהלות הקהל), וכיצד הוא פשוט "טמן" לו את הפח הזה, עם משלוח של שני סוכנים, ללא מעבר בצינורות המקובלים, מבלי שהוא מסביר לו במה מדובר, או להציע לו שימוש בעו"ד. ממש הסערה המושלמת. וכל זאת בכדי להשלים (בכח) חקירה שהצוות שאמון עליה הודיע כי אין בה ממש בסרטון הבא:

מיותר לציין, כי החוק האמריקאי אוסר מפורשות את השימוש במה שנקרא outrageous government conduct כפי שמתואר ומפורש בהתגלגלות של הפרשה והממצאים האחרונים, וייתכן שאף יביא את השופט או התובע לפסול את הממצאים ולשחרר את הגנרל פלין מהמשך משפטו.

אבל יותר מכל מפריע אותו גלגול עיניים וצדקנות, כפי שבאה לידי ביטוי בעדות אותה נתן החוקר פיטר סטרוק, הבכיר ב- FBI, שהיה זה שחקר את "פרשיית הקנוניה הרוסית". בין היתר, התגלה כי הסוכן הבכיר שאף "להשיג ביטוח נגד הבחרותו של טראמפ" כפי שהתגלה בהתכתבות עם המאהבת שלו, הסוכנת שעבדה איתו על התיק ליסה פייג', באוגוסט 2016, כאשר הם מתאמים יחד את הצעדים שלהם, בניגוד לפקודות הארגון ובמסונכרן, מתוך מטרה להשית את הערכים הפוליטיים שלהם על נשיא נבחר בארה"ב.

 

שימו לב לעדותו של הסוכן בפני הקונגרס. חשוב להדגיש, במיוחד על רקע הממצאים האחרונים, כי עדות שקר בפני הקונגרס, בדיוק כפי שעשה זאת הסוכן סטראק, גוררת העמדה לדין (כפי שאגב היה אחד מסעיפי האישום כנגד הנשיא בהליך ההדחה) שגורר עד 5 שנות מאסר בכלא.

הנה כי כן, מונחת בפני העם האמריקאי, תיפקודה של משטרה מושחתת (לכאורה), כזו ששמה לנגד עיניה להפוך את התוצאות של הבחירות באמצעות "תפירת" תיקים, בדרכים נכלוליות, וכל זאת מבלי לבצע פעולה של גילוי נאות, ומתוך מטרה לסכל את רצון בחירת העם.

יחד עם זאת, הגילויים האחרונים בפרשה הזו, הם עוד לא הסיפתח, לפרשיית האופן בו הוצאו הצווי מעקב בבית המשפט המיוחד ונחקרים בימים אלה ע"י החוקר המיוחד דוראהם.

ביום שבו יפרסם החוקר הזה את ממצאיו, תרעד האדמה, מהיקף הפיגוע ההמוני שניסו חלק מהמעורבים בפרשה לעשות בדמוקרטיה, הממשל והחרות של המעורבים בפרשה.

המחבר קובי ברדה הוא ראש "תוכנית גל" בשערי מדע ומשפט ומומחה לפוליטיקה אמריקאית. מחבר הספרים: "המפתח להבנת דונאלד ג'יי טראמפ" ו – AIPAC’s Grassroots Path to Congress: How Isaiah Kenen Built AIPAC to Be A Powerhouse

נהנתם? מוזמנים לעשות לדף לייק ולעקוב אחרי דף קצרצרים בפייסבוק, בטלגרם ובטויטר.

About Post Author

קובי ברדה

קובי ברדה הוא מומחה לגאו-אסטרטגיה והשפעת פוליטיקה אמריקאית על יחסי החוץ. מלגאי של קתדרת חייקין לגאואסטרטגיה. ברדה חוקר את התפתחותן של תנועות עממיות פוליטיות (Grassroots Movments) וכדוקטורנט בחוג להיסטוריה כללית של אוניברסיטת חיפה, עבודת הדוקטורט שלו עוסקת באופן הקמתה של השדולה האוונגלית למען יחסי ישראל–ארצות הברית, כאשר לפני כן השלים בהצטיינות כתיבת תזה על הקמתה של איפא"ק.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
מודעות פרסומת

About קובי ברדה

קובי ברדה הוא מומחה לגאו-אסטרטגיה והשפעת פוליטיקה אמריקאית על יחסי החוץ. מלגאי של קתדרת חייקין לגאואסטרטגיה. ברדה חוקר את התפתחותן של תנועות עממיות פוליטיות (Grassroots Movments) וכדוקטורנט בחוג להיסטוריה כללית של אוניברסיטת חיפה, עבודת הדוקטורט שלו עוסקת באופן הקמתה של השדולה האוונגלית למען יחסי ישראל–ארצות הברית, כאשר לפני כן השלים בהצטיינות כתיבת תזה על הקמתה של איפא"ק.

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

השאר תגובה