אלחשד אלשעבי,מקור-ויקפדיה

על מלציות המוות השיעי – "אלחשד אלשעבי" שמטהרות את חאלב

חיפוש הערך "אלחשד אלשעבי" בגוגל, יניב יבול דל של 32  תוצאות. אז מי הוא ארגון המליציה השיעי-עיראקי שאחראי על טיהור הגטו בחאלב? איך הוא קשור לאיראן? מה לפקיסטן ולאפגניסטן בהקשר זה? ולמה יכול להיות שיבוא היום והכח הזה ילחם נגדנו? כל מה שלא ידעתם במאמר הבא…

"אלחשד אלשעבי" (באנגלית יש לכתוב Al-Hashd Al-Sha'abi) , הינו התרגום הערבי ל- "הגיוס העממי" (People's Mobilization Forces (PMF, הוקמה (15.6.2014) ככח מליציה שיעי על אדמת עיראק בפיקוח ישיר והדוק של משמרות המהפכה האיראניים בפיקודו של קאסם סולמיני, מפקד "כוח קודס" של משמרות המהפכה האיראניים. סולימאני, הוא המפקד של הזרוע הארוכה של טהרן שאחראית על סיוע ואימון של ארגוני טרור אסלאמיים שיעיים.

קאסם סולימני,יוצר - sayyed shahab-o- din vajedi,מקור-ויקפדיה

קאסם סולימני,יוצר – sayyed shahab-o- din vajedi,מקור-ויקפדיה

*******************************************

המדובר בקבוצת מיליציות שיעיות, שלוחמיה מתנהלים באופן דומה ללוחמי דאע"ש: שוחטים, שורפים ומחסלים את אויביהם הסונים ללא רחם. הגיוס העממי רשם לעצמו מספר לא מבוטל של הצלחות בזירה העיראקית ובראשם כמובן הקרבות בפלוג'ה ,נג'ף ובמערכה על מוסול לפני מספר שבועות.

*****************************

היחידות מורכבות ממתנדבים (לעיתים זה קצת חמקמק עניין ה"התנדבות") שכוללים פליטים פקיסטנים ואפגנים שהגיעו לאיראן וחויבו להתחייל למילציות השיעיות הלוחמות ברחבי מזה"ת,בתחילה בעיראק ובשבועות האחרונים שהוצבו מחדש לאזור חאלב,סוריה.

לוחם אלשאחייד, יוצר - Ahmad Shamloo Fard- ויקפדיה מקור

לוחם אלחשיאד,יוצר – Ahmad Shamloo Fard,ויקפדיה

*******************************

עפ"י ההערכות , כ – 5000 לוחמים הופנו להילחם בגזרת העיר חלב בצפון המדינה ובזרת דמשק ופרבריה .  הכוח הלוחם הרענן שהגיע לאחרונה לסוריה, הם אותם כוחות שהשתתפו בכיבוש מחדש של העיר פאלוג'ה מערבית לבגדד.

*******************************

עפ"י דיווחים של התקשורת, מיליציות שיעיות של איראן ושל חיזבאללה רצחו אזרחים, לאחר שכבר יצאו מחלב ועצרו חלק מהמפונים,זאת ועוד, עפ"י  הצלב האדום הטורקי,כאלף תושבים שניסו להימלט מהעיר נחסמו על ידי מיליציות שיעיות שלא נתנו להם לעזוב. האו"ם האשים את אותן מיליציות שיעיות שמובילה איראן , בהוצאה להורג של עשרות אזרחים במזרח העיר, בהם נשים וילדים.

*******************************

אז מה למליציות השיעיות ולנו? 

ההוכחות בשטח מעידים על כוונות ההשתלטות האיראנית על המרחב שמאיראן , דרך עיראק וסוריה ובסוף בלבנון ועד הים התיכון. גם במדינות טוטליטריות, לא אוהבים לראות ארגזים חוזרים הביתה, הפתרון של "ליגיון זרים" איראנים, הפועל בזירות שונות,עפ"י רצון הריבון האיראני,יכולים וצריכים להדליק נורות אדומות אצלנו.

About קובי ברדה

יועץ תקשורת,ניהול משברים, קמפיינים פוליטיים ומיתוג מאז שנת 1999. בעל משרד בר-דעה אסטרטגיה שיווקית בע"מ ובין היתר כיהן בתפקידים של: דובר עיריית נתניה וס. דובר עיריית ת"א, דובר מנהלת הליגות בכדורגל, דובר לשר הרווחה ולחברי כנסת.