לינדזי גהם וטד קרוז

הוצג החוק של קרוז-גרהם לעצירת התקציב לאו"ם

חברי הסנאט, יו"ר ועדת החוץ של הסנאט, לינדזי גרהם (רפובליקני,צ. קרוליניה) וטד קרוז (רפובליקני,טקסס), הציגו את החוק שלו התחייבו מיד לאחר החלטת האו"ם (ניתן לקרוא על מה שכתבתי פה). בסיס החוק מדבר על עצירה של תקציב האמריקאי להפעלת האו"ם (כ – 22% מסך תקציבו של האו"ם שנאנק תחת עול כלכלי קשה גם כך) עד לביטול החלטה 2234.

*************

בהודעה לעיתונות שפרסם אתמול הסנטור קרוז, תחת הכותרת "סנטורים קרוז וגרהם מציגים את החוק המשמעותי לאסור העברת מיסי העם האמריקאי לאו"ם עד שיתקן את ההחלטה האנטי ישראלית שהתקבלה במוע"ב " מוצג החוק המוצע.

הרעיון מאחורי החוק כפי שמציין גרהם הוא : "התחננתי בפני האו"ם , עוד חודשים לפני, אל תשימו אותי בתוך הקופסא" והוסיף בקשר לעמדת ארה"ב ש- " זה היה ג'ון קרי ואובמה שסטרו בפניה של ישראל".

סנטור קרוז בטוח שהחקיקה לעצירת התשלומים עד שהאו"ם יחליט לחזור בו מההחלטה:  "זה מאוד פשוט, הדרך היחידה לקבל את תשומת הלב שלהם".

*****************

האם החקיקה תעבור?

טום קוטן (רפובליקני,ארקנסו)  פרסם הודעה רשמית בה אמר: "זמן לערוך חשיבה מחדש ליחסי ארה"ב -האו"ם ואני מתכוון למדיניות בכלל ולא רק לתקצוב. שאלה פתוחה האם ארה"ב צריכה להישאר חברה באו"ם ולהשאיר את האו"ם על אדמתנו".

סבירות  גבוהה שהקונגרס שנשלט ע"י רפבוליקנים יעביר את החקיקה.

נמשיך לעקוב

About קובי ברדה

יועץ תקשורת,ניהול משברים, קמפיינים פוליטיים ומיתוג מאז שנת 1999. בעל משרד בר-דעה אסטרטגיה שיווקית בע"מ ובין היתר כיהן בתפקידים של: דובר עיריית נתניה וס. דובר עיריית ת"א, דובר מנהלת הליגות בכדורגל, דובר לשר הרווחה ולחברי כנסת.