כספי תמיכה של ממשלת בריטניה,יוצר - PublicDomainPictures,אתר - PIXABAY

ברטיניה תנטר את העברת הכספים לרשות כדי למנוע תשלומי תמיכה בטרור

ממשלת בריטניה הודיעה כי תגביל את תנאי העברת ה – 25 מליון פאונד כתמיכה לרשות, בכדי למנוע מעבר אפשרי של כסף למיכה במשפחות של "שהידים" על חשבון משלם המיסים הבריטי. צעד זה נוסף על צעדים פרו -ישראלים שנוקטת ממשלתה של רוה"מ תרזה מיי דוגמת המאבק בתנועת ה – BDS.

תרזה מיי, יוצר - UK Home Office, מקור- ויקפדיה

תרזה מיי, יוצר – UK Home Office, מקור- ויקפדיה

ממשלת בריטניה פרסמה במהלך סופ"ש את ההנחיות שלה לגבי למי ואיך יועברו כספי התמיכה של בריטניה ברשות הפלסטינית בהיקף של 25 מליון פאונד. צעד זה בוצע לאור ההוכחות החותכות , בתחקיר של עיתון הדיילי מייל,שהוביל למחאה ציבורית, וגיבוש של הנחיות חדשות של העברת כספים מצד הרשות הפלסטינית לתמיכה כספית במשפחות של מחבלים,לאחר תקופת הקפאה של העברת הכספים.

*********************************

המסקנות החדשות כוללת עבודת תחקיר מדוקדקת למי מועברת התמיכה/משכורת מטעם הרשות בדגש מיוחד על פרויקטים שמיועדים לבניית מוסדות המדינה העתידית, ובגבולות אזור יו"ש בלבד (כל עוד החמאס שולט בעזה).

********************************

התמיכה תוסט לתשלום שכרם של רופאים,אחים ואחיות,ומורים שהם עובדי מדינה בלבד. כמו כן הכסף יוכל לשמש למטרות של רכישת חיסונים ומימון טיפול רפואי ובדיקות לפלסטינים.

*******************************

זאת ועוד, כספי הסיוע יועברו רק לאחר שיוכח לבריטים כי הרשות הפלסטינית ביצעה שורה של רפורמות בתחום המנהל התקין והתייעלות כלכלית כדי לקבל את הסיוע מלכתחילה, ומדי שנה ייבחן המנגנון בנפרד ויחייב חתימה של השר הממונה בממשלת בריטניה.

******************************

רוחות של שינוי מנשבות בחלונות הממשל הבריטי בכל הקשור ליחסי ישראל -בריטניה, ונדמה ששנת 2017, השנה בה נספור  100 שנים להצהרת בלפור, יאשררו מחדש את מחויבותו של העם הבריטי לגורלו של העם היהודי במולדתו, ואלה חדשות טובות במיוחד עבורנו…

About קובי ברדה

יועץ תקשורת,ניהול משברים, קמפיינים פוליטיים ומיתוג מאז שנת 1999. בעל משרד בר-דעה אסטרטגיה שיווקית בע"מ ובין היתר כיהן בתפקידים של: דובר עיריית נתניה וס. דובר עיריית ת"א, דובר מנהלת הליגות בכדורגל, דובר לשר הרווחה ולחברי כנסת.