קריסת האיחוד, יוצר - PeteLinforth, אתר - PIXABAYM.jpg

בריקזיט טייק שני ,או פירוק האיחוד שעליו עוד לא ידעתם..

בית המשפט העליון באיטליה אישר באוגוסט לערוך משאל עם במדינה שיקבע אם יבוצעו שינויים בחוקה, אותם יזם ראש הממשלה מתאו רנצי.
**********
משאל העם ייערך ב-4.12 ורוה"מ רנצי הכריז כי במידה שלא יואשרו הרפורמות הוא מתפטר.
*********
במשאל העם, יקבעו האזרחים אם לערוך שורת שינויים, ובהם הפחתה משמעותית של כוחו של הסנאט, ביטול הנפות במדינה ומתן כוח רב יותר לממשל המרכזי בכמה תחומים.
*********
איטליה היא אחת המדינות שסובלות יותר מכל מדינה אחרת מגלי ההגירה שמגיעים מלוב בעידן של פוסט קדאפי (שעשה עבורה את העבודה בחיסול מהגרים עד כמה נורא שזה נשמע).
******
מדי יום מגיעם מהגרים לאיטליה.למי שלא ראה ממליץ בחום לראות את הכתבה מסוף השבוע של Shai Gal  בלחיצה פה:
******
האוכלוסיה המוסלמית גדלה במהירות ודורשת הקצאה ציבורית של עוד מסגדים,מדרסות ובתי תפילה:
******


כדי שקולם ישמע בצורה ויזואלית הם אירגנו בחודש שעבר תפילה המונית אל מול הקוליסאום בבחינת "אם אין מקומות להתפלל נעשה את זה מול העיניים שלכם".
*********
משאל העם שכוונתו בכלל כאמור בעניין העברת סמכויות למשטר המרכזי יהפכו הלכה למעשה לשאלת בריקזיט ומפלגות דוגמת "הליגה הצפונית של מתיאו סלביני"

ו- "חמשת הכוכבים" של בפה גרילו.

למרות שהמפלגות מגיעות מרקעים שונים ואידיאולגיה שונה,אני מעריך כי הם ישלבו ידים לפעולה של יציאת איטליה מהאיחוד האירופי והנהגת מדיניות נוקשה ביחס למהגרים.


**********
התחזית שלי- איטליה הלבנה השניה שתמוטט את מגדל (בבל?) של האיחוד האירופי.

About קובי ברדה

יועץ תקשורת,ניהול משברים, קמפיינים פוליטיים ומיתוג מאז שנת 1999. בעל משרד בר-דעה אסטרטגיה שיווקית בע"מ ובין היתר כיהן בתפקידים של: דובר עיריית נתניה וס. דובר עיריית ת"א, דובר מנהלת הליגות בכדורגל, דובר לשר הרווחה ולחברי כנסת.