חירט ויילדרס, יוצר -Rijksoverheid-Phil Nijhuis, אתר -ויקיפדיה

האם הרשעתו של חירט ויילדרס יגישו עבורו את הניצחון בבחירות הכלליות בהולנד?

ביהמ"ש ההולנדי שבסכיפהול ,בהרכב של שלושה שופטים בראשותו של השופט הנדריק סטינהויס, פסקו היום כי "אף אחד אינו נמצא מעל החוק", כולל פוליטיקאים וקבע כי חירט ויילדר אשם  בהסתה בעקבות דבריו נגד אזרחי המדינה ממוצא מרוקאי, אולם לא נגזר עליו עונש. ההעמדה לדין בוצעה בעקבות אירוע בחירות בו שאל את הקהל האם ירצו פחות מרוקאים בעירם ולאחר מכן ענה – אז נדאג לזה.

המשפט הפך למאבק סביב חופש הביטוי והגזרות בהם ניתן לקיים שיח ציבורי.

ווילדרס נשא את נאום ההגנה (לעותק המלא לחצו כאן) מעורר ההשראה, שאתייחס רק למילות הסיכום שלו:

אני עומד כאן בשמם של מליוני הולנדים.

אני לא מדבר רק בשם עצמי.

קולי הוא קולם של רבים.

ולכן,אני מבקש מכם.

לא רק בשמי.

אלא בשמם של האזרחים ההולנדים.

זכו אותי!

זכו אותנו!

 

***************************************

מאז שהכין את סרטו המפורסם, פיטנה, על סכנות האיסלאם, חיי ויילדרס תחת הגנה היקפית הכוללת צבא שומרי ראש ומשוריינים שמובילים אותו בהופעות הפומביות שלו (לנוחיות הקוראים הבאתי את הסרט בתרגום לעברית הסרט מכיל קטעים גראפיים קשים ובלתי מצונזרים של רצח וכולל עריפת ראשים!)

 

 

הרשעתו של חירט ויילדרס מייצרת עבורו את האקלים החשוב ביותר לסחף של ניצחון בבחירות הקרובות. המחאה הציבורית נגד האיסור של הצגת פיט השחור במוסדות ציבור בהולנד, לצד הפחד הגובר וההולך מפני מוסלמים (שהביא רק לאחרונה לאיסור הבורקה בהולנד) לקראת הבחירות הקרבות בחודש מרץ 2017 בהולנד. ויילדרס כבר הודיע שיגיש ערעור שידון בסמוך לבחירות עצמן.

**************************************

סקר עדכני מהשעות האחרונות מראה כי 53% מתושבי המדינה מתנגדים  לפסיקת ביהמ"ש וכי עפ"י אחד הסקרים העדכניים שמפורסם בהולנד על 33 מנדטים (מתוך 150 אפשריים).

חירט ויילדרס, כמו דונלד טראמפ , כמו הבריקזיט וכמו תוצאות המשאל עם באיטליה הם הראקציה לגלי הפליטים ששוטפים את אירופה תחת כנפי הפוליטקלי קורקט שהחלו בשנות ה – 60 ומסיימים את חלקם בהיסטוריה בקול ענות חלושה בימים אלה ממש….

**************************************

התחזית שלי: מפלגה למען החירות (PVV) של ויילדרס תזכה לכל הפחות ב – 50 מושבים ותפעל להקמת ממשלה או במקרה של קושי להרכבת קואלציה, לצאת לסיבוב נוסף של בחירות לאחריהן תורכב הממשלה.

About קובי ברדה

יועץ תקשורת,ניהול משברים, קמפיינים פוליטיים ומיתוג מאז שנת 1999. בעל משרד בר-דעה אסטרטגיה שיווקית בע"מ ובין היתר כיהן בתפקידים של: דובר עיריית נתניה וס. דובר עיריית ת"א, דובר מנהלת הליגות בכדורגל, דובר לשר הרווחה ולחברי כנסת.