בורקה,יוצר - Nitin Madhav, מקור-ויקפדיה

החרם על הבורקה מגיע לגרמניה

קנצלרית גרמניה, אנגלה מרקל הודיעה אתמול כי בכוונתה לאסור את לבישת הבורקה במרחב הציבורי בגרמניה , בזה היא מצטרפת לשורה ארוכה של מדינות באירופה שהחליטו על איסור לבישת הבורקה במרחב הציבורי.

 

******

בורקה היא פיסת לבוש אחת המכסה את האשה מהראש ועד הרגליים. בדרך-כלל, גם העיניים מכוסות ברשת שקופה למחצה.בהבורקה הוא הגירסא האולטרא-שמרנית של הרעלה, שהחלה את דרכה תחת שלטון הטאליבן ששלט באפגניסטן.

*****

באפריל 2010 נאסרה בבלגיה ההליכה עם בורקה במקומות ציבוריים. החל מאפריל 2011 נאסרה בצרפת ההליכה עם מסיכות וכיסויי פנים מכל סוג, כולל בורקה, במקומות ציבוריים. בהתאם לחוק הצרפתי, נקבע שלובשי מסכה במצבים שהחוק לא מאפשר זאת ייקנסו ב-150 אירו. במקרה בו אדם הכריח בגיר ללבוש מסכה, כגון בעל המחייב את אשתו ללכת עם בורקה, מחייב הלבישה ייקנס ב-30,000 אירו, ובמקרה בו אדם הכריח קטין ללבוש מסכה, הקנס יכול להגיע ל-60,000 אירו.

*****

בקנטון השוויצרי של טיצ'ינו, נערך משאל אזרחים שבמסגרתו 65% מתושבי החבל הצביעו בעד הוצאת הבורקה מהחוק החל מיולי 2016.

*****

בהולנד, החליטה הממשלה על איסור לבישת בורקה במרחב הציבורי החל ממאי 2015, כאשר מי שמוביל לאיסור כולל של לבישת הבורקה בהקשר הוא חיריט ווילדס, מנהיג המפלגה ה – PVV  שביקש לאסור זאת תחת הסיבות הבאות:

  1. בתקופה של אי ודאות בטחונית, חייבים כל הנוכחים במרחב הציבורי להסתובב עם פנים חשופות.
  2. חיוב לבישת הבורקה הוא צורה משפילה להתנהגות כלפי האשה.
  3. לבישת הבורקה לא מאפשר לנשים עצמאות כי בפועל לא יוכלו למצוא עבודה או חברים הולנדים ובכך להחמיר הסוגריזציה המוסלמית והבידוד בהולנד.

******

אפילו במזרח אירופה , בבולגריה, הוחלט על הטלת קנס בגובה של כ – 860$ על לבישת בורקה במרחב הציבורי.

******

אירופה החלה את שינוי הכיוון הליברלי, שובר חומות, אומה אחת גדולה של הסכמי מאסטרייך , לכיוון של בדלנות,לאומנות ודחייה של האחר. בהקשר זה, החשש של האירופאים מפני הגל המוסלמי שמטביע את אירופה מגובה גם בנתונים קשיחים כמצורפים בטבלה מטה, שהביאו אפילו את מרקל, אותה אחת שפתחה את שערי גרמניה (בין היתר כדי להתמודד עם הבעיה הדמוגרפית שכתבנו עלייה כאן) לנסות ולהתיישר לקראת הבחירות בהקשר של הפחד מאיסלמזציה של אירופה.

שיעורי רצח,מקור אקונמיסט

שיעורי רצח,מקור אקונמיסט

*****

את התוצאות של אג'נדה האנטי-איסלאמית מרגישים היטב המנהיגות האירופית ואת התוצאות של הפחד מהאיסלמזציה של איטליה למשל, נתנו הבוחרים בקלפי רק לפני שלושה ימים באיטליה.

להצטרפות לדף הפיסבוק של "קצרצרים" ולקבל את הכתבות מיד בזמן עלייתם, יש ללחוץ פה

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

About קובי ברדה

יועץ תקשורת,ניהול משברים, קמפיינים פוליטיים ומיתוג מאז שנת 1999. בעל משרד בר-דעה אסטרטגיה שיווקית בע"מ ובין היתר כיהן בתפקידים של: דובר עיריית נתניה וס. דובר עיריית ת"א, דובר מנהלת הליגות בכדורגל, דובר לשר הרווחה ולחברי כנסת.