בנק קומירקה

תקדים:חשבון בנק נסגר בבנק אמריקני בעקבות חוק למאבק ב – BDS

בנק קומריקה  (Comerica) שבדאלס, טקסס הודיע כי סגר את חשבון הבנק  של ארגון אנטי-ישראלי המקדם חרם על המדינה היהודית. חשבון הבנק שייך לאגודה הבינלאומית של עורכי הדין הדמוקרטיים, התומך בתנועת ה- BDS, ונחשב לחשבון הבנקאי הראשון  שנסגר על ידי בנק אמריקאי, כפי שדווח לראשונה בג'רוזלם פוסט.

החלטתו של בנק קומריקה לסגור את חשבון הבנק, ולנתק את קשריו הפיננסיים עם העמותה, באה שלושה ימים לאחר שמושל טקסס, גרג אבוט, חתם על חוק הפועל כנגד פעילות –   BDS במדינה. "כל מדיניות אנטי-ישראלית היא מדיניות אנטי-טקסס. טקסס לא הולכת לעשות עסקים עם כל חברה שמחרימה את ישראל " אמר המושל אבוט בעת מעמד חתימת צו הקיום שלו על החוזה, בטקס לציון יום העצמאות של מדינת ישראל שהתקיים במרכז הקהילתי היהודי באוסטין.

החוק שעבר כאמור בטקסס, המכונה HB 89, מחייב את רשויות המדינה לקיים רשימה של  "כל החברות שמחרימות את ישראל" ולספק את הרשימה לסוכנויות המדינה לאחר העברת הרשימה,. סוכנויות אלה ייאסרו על התקשרות עם חברות אלה.

עפ"י החוק, גם קרנות הפנסיה הממשלתיות מנועות מלהשקיע בחברות המעורבות בקמפיין החרם, נגד ישראל.

הצעת החוק עברה את בית הנבחרים  ברוב 131-0 ובסנאט המדינה 25-4.

טקסס היא כעת המדינה ה -17 להעברת חוק שכזה,בצוותא עם מדינות דוגמת, קליפורניה, דרום קרוליינה, ניו יורק ועוד.

נהנתם? מוזמנים לעשות לדף לייק ולעקוב אחרי דף קצרצרים בפייסבוק

About קובי ברדה

יועץ תקשורת,ניהול משברים, קמפיינים פוליטיים ומיתוג מאז שנת 1999. בעל משרד בר-דעה אסטרטגיה שיווקית בע"מ ובין היתר כיהן בתפקידים של: דובר עיריית נתניה וס. דובר עיריית ת"א, דובר מנהלת הליגות בכדורגל, דובר לשר הרווחה ולחברי כנסת.