ג'יימס מאטיס מקור-ויקפדיה-יוצר-SreeBot.-

"תל-אביב היא בירת ישראל שאני הולך אליה"

מוקדם יותר הערב נערך השימוע לגנרל ג'יימס "מאטדוג" מאטיס (הרחבה על האיש פה) בסנאט ושם הוא נשאל שאלות רבות ובנושאים רבים , אבל הפוסט הבא ייסכם עבורכם את מה שהאיש אמר בהתייחסות ישירה לעניינים הקשורים בישראל.

**************

את "ההצגה" סיפק הסנטור לינדזי גרהם (ר. צפון קרוליניה) ,שקוראי הבלוג נתקלו בו לא פעם בהקשרים של הצעות לחסימת המימון לאו"ם או גינוי לממשל אובמה.

גרהם שאל את מאטיס – מהי בירת ישראל? ועל זה ענה הגנרל שהבירה שאליה הוא הולך היא.. תל-אביב וכי אין בכוונתו להתייחס לעניין העברת השגרירות לי-ם.

מוקדם יותר בדיון, נשאל הגנרל על רמת המעורבות שצריכה להפגין ארה"ב על מנת לקדם את תהליך השלום וענה: אנחנו צריכים להיות פרטנר למתווה של שלום בין העמים.

ולגבי חיזוקה הצבאי של ישראל אמר: "חייבים לספק ציוד טכנולוגי מתקדם לישראל על מנת לשמר את הכח שלה."

**************

בקשר למטוס  F35 (האדיר), מתייחס מטיס לעליונות האווירית שיצר המטוס והתחייב להמשך הקשר ההדוק עם השותפות.

***************

ניתן להבין שמטיס מגיע מהאדמינסטרציה הוותיקה של תפיסת ביטחון ושלום, ובכל הקשור ליישום המדיניות שלו, יהיה לא מעט ניצוצות בין העמדה שלו לעמדתם של הנשיא,סגנו וחלקים נרחבים מהקונגרס.

About קובי ברדה

יועץ תקשורת,ניהול משברים, קמפיינים פוליטיים ומיתוג מאז שנת 1999. בעל משרד בר-דעה אסטרטגיה שיווקית בע"מ ובין היתר כיהן בתפקידים של: דובר עיריית נתניה וס. דובר עיריית ת"א, דובר מנהלת הליגות בכדורגל, דובר לשר הרווחה ולחברי כנסת.