מערכת כיפת ברזל , יוצר - NatanFlayer, מקור -ויקפדיה

הקונגרס אישר את הסיוע לישראל

הקונגרס העביר את חוק ההקצבות לשנת הכספים 2017. הצעת החוק מעניקה 3.1 מיליארד דולר בתוספת סיוע נוסף בסך 75 מיליון דולר לישראל. כמו -כן, החוק מכליל הוראות מפתח שיסייעו לישראל להתמודד עם אתגרים ביטחוניים קריטיים.

הצעת החוק מכילה גם סכום של 600.7 מיליון דולר לתוכניות חיוניות של הגנה מפני טילים של ארצות הברית וישראל, המהוות גידול של 113 מיליון דולר לעומת שנת הכספים 2016 .

להלן מרכיבים משמעותיים של סעיפי ההעברות:

  • 7 מיליון דולר במימון מחקר ופיתוח עבור טילים שיתופיים של ארה"ב וישראל.
  • 62 מיליון דולר לרכישת מערכת ההגנה על רקטות ברזל.
  • 150 מיליון דולר לרכישת מערכת ההגנה קלע דוד מפני טילים.
  • 120 מיליון דולר לרכישת מערכת ההגנה מפני טילים מסוג חץ -3.

החקיקה מחייבת עבור הרוב המכריע של קרנות רכש אלה, להעשות באמצעות שימוש בתעשיות הנשק בארצות הברית.

בנוסף, הקונגרס כלל 42.5 מיליון דולר להמשך הפיתוח המשותף של ארצות הברית וישראל כדי להתמודד עם האתגר המורכב של איתור, מיפוי והרס של רשתות מנהרות טרור.  

יוזמת החוק המשותפת המקורית  היא של חברי בית הנבחרים, יו"ר ועדת האישורים, הרפובליקני רודני פרילינגויזן (Rodney Frelinghuysen ) הדמוקרטית ניטה לוואי ( Nita Lowey) וחברי ועדת המשנה לאישור תקציבי הביטחון, הרפובליקני קיי גרנגר ( Kay Granger) והדמוקרטי פטר ויקולסקיPeter Visclosky).

הצעת החוק כוללת גם הוראה המקטינה את הסיוע לרשות הפלסטינית על בסיס של הפחתת דולר- כנגד כל דולר עבור כל תמיכה שהרשות הפלסטינית, אש"ף ו/או כל ארגון יורש או ארגון מסונף, יספק עבור טרוריסטים פלסטינים או משפחותיהם.

נהנתם? מוזמנים לעשות לדף לייק ולעקוב אחרי דף קצרצרים בפייסבוק

 

About קובי ברדה

יועץ תקשורת,ניהול משברים, קמפיינים פוליטיים ומיתוג מאז שנת 1999. בעל משרד בר-דעה אסטרטגיה שיווקית בע"מ ובין היתר כיהן בתפקידים של: דובר עיריית נתניה וס. דובר עיריית ת"א, דובר מנהלת הליגות בכדורגל, דובר לשר הרווחה ולחברי כנסת.