קיד רוק כובש את מישגן,מקור משרד ההגנה האמריקאי

האם הזמר קיד רוק ייבחר כסנטור בבחירות האמצע?

אז מה הסיפור הגדול בימים אלה בפוליטיקה האמריקאית (שכנראה) לא שמעתם עליו?

*****
מדינת מישיגן מעמידה את הכסא של הסנטורית הדמוקרטית Debbie Stabenow, לבחירה מחודשת בנובמבר 2018.
******
מכון טרפלגר, מכון המחקר היחיד שזיהה את דפוסי ההצבעה בבחירות 2016 במדויק, פרסם את התחזית שלו לבחירות לסנאט במישיגן בנובמבר 2018. מהסקר עולה, כי במידה והזמר KID ROCK יתמודד לתפקיד הסנטור, הוא ינצח בקלות את המועמדות למפלגה הרפובליקנית בהפרש עצום על כל המתמודדים עם 49.62%.

סקר בחירות מפלגה רפובליקנית לסנאט במישגן, מקור – מכון טרפלגר

 

וככל הנראה, אם קיד רוק יחליט להתמודד מול חברת הסנאט, הדמוקרטית Debbie Stabenow, הוא יצליח לנצח אותה ביתרון של 2.5% וזה עוד לפני שהוא בכלל החליט אם להתמודד! 

סקר מול סנטורית דמוקרטית, מקור – מכון טרפלגר

*****
כמה פרטים מעניינים על הזמר קאנטרי-רוק, קיד רוק ששמו האמיתי הוא: Robert James Ritchie
* יליד שנת 71;
* שירו המצורף פה –  BORN FREE, היה שיר הקמפיין של המועמד הרפובליקני, מיט רומני בבחירות 2012;

* בעברו היה נשוי לפמלה אנדרסון ומאז התגרש (אגב היום הגברת היא בת זוגתו  של ג'וליאן אסאנג' ההוא מויקיליקס),
* הזמר נעצר על תקיפת די.גי במועדון חשפנות בנשוואיל,טנסי ה- 2005;
* קיד נאבק בביהמ"ש כדי למנוע הפצת סרט פורנו בכיכובו וחברו הטוב, סולן להקת CREED הזמר Scott Stapp. השניים ניהלו מאבק שחסם את חברת ההפקה מהפצת הסרט;
* הוא מאוד אוהב להופיע בפני חיילים , התמונה מלמעלה, ממופע שערך בעיראק בפני חיילים;
* לרוק קעקוע ענק של נשר על גבו;
* ב- 2015 , התבקש להפסיק להשתמש בדגל הקונפדרציה במהלך ההופעות שלו. תגובתו המנומסת ל מייגן קלי, הייתה – " תגידי להם שהם יכולים לנשק לי את התחת" .

*****
בהקשר לבחירות האמצע שייערכו בחודש ינואר 2018, חשוב להדגיש כי מבין 35 סנטורים העומדים לבחירה, 25 הם דמוקרטים, 10 מהם ממדינות בהם טראמפ ניצח בהפרש גדול, כאשר קיד הוא ה – 11 ( במישגן טראמפ ניצח את הילרי בשברי אחוזים).
ביוני האחרון, כתבתי  על הבחירות המיוחדות, הרשימו הרפובליקאים עם   עם 3:0 בניצחונות  על הדמוקרטים, בכל המחוזות . המדובר בניצחונה של קרן הנדל בתוצאות למחוז ה – 6 של ג'ורג'יה, המחוז ה – 5 של דרום קרוליניה שם נבחר רלף נורמן (Ralph Norman), והמושב של מונטנה, שהלך לגרג ג'ינופרטה (Greg Gianforte). חשוב במיוחד להדגיש, כי הדמוקרטים הפשילו שרוולים בבחירות לג'ורג'יה, והצליחו לגייס את הסכום הגבוהה ביותר אי פעם לבחירות על מחוז אי פעם. כ – 55 מליון דולר עלה הקמפיין הבחירות היקרות בהיסטוריה ולמרות זאת הפסידו את הבחירות לרפובליקאים.
*****
מסקנה?
ההתמודדות של הדמוקרטים בבחירות הבאות יהיו לכל הפחות מאתגרות….
נהנתם? מוזמנים לעשות לדף לייק ולעקוב אחרי דף קצרצרים בפייסבוק

About קובי ברדה

יועץ תקשורת,ניהול משברים, קמפיינים פוליטיים ומיתוג מאז שנת 1999. בעל משרד בר-דעה אסטרטגיה שיווקית בע"מ ובין היתר כיהן בתפקידים של: דובר עיריית נתניה וס. דובר עיריית ת"א, דובר מנהלת הליגות בכדורגל, דובר לשר הרווחה ולחברי כנסת.