שגרירות ארה"ב (מקור - מפות גוגל)

על טראמפ,מייק האקבי ומזרח ירושלים

עפ"י דיווחים בתקשורת  הציע טראמפ את תפקיד שגריר ארה"ב לישראל למייק האקבי,מושל ארקנסו לשעבר ומתמודד לנשיאות ארה"ב בפריימריס האחרונים למפלגה הרפובליקנית וב-2008.


*********
האקבי אחד מגדולי ידידה של ישראל התבטא עשרות פעמים למחויבותה של ארה"ב לישראל,אחת האחרונות שבהם בסיור שערך ביוני השנה תוך שהוא מצוטט אומר -"מי שאויב של ישראל הוא אויב של ארה"ב".

 


********
במקביל למינוי שלו חזר טראמפ ואישרר את הכוונה שלו להעביר את השגרירות לי-ם.
********
בשנת 2006,העבירו קוסטה ריקה והונדורס את השגרירויות שלהם מי-ם , ומאז למעשה אין שגרירות של אף מדינה בי-ם.
http://news.walla.co.il/item/986980
*************
מעבר להחלטה למנות אישיות כ"כ בכירה לתפקיד והדחיפות בשרשרת הפיקוד של חלוקת ה-"ג'ובים" (טראמפ לא השלים את סבב הראשון של הרכבת הקבינט), מתעוררת שאלה מעניינת לגבי איכן תשכון השגרירות החדשה.
*************
בי-ם פועלת קונסולית ארה"ב במערב העיר (רח' אגרון ) ומשלחת ששמה הרשמי הוא " הקונסוליה הכללית של ארה"ב לי-ם" שהיא בעצם הקונסוליה של העיר י-ם,וממוקמת על הגבול של העיר בצדה המזרחי כמצורף במפה למטה.
**********
בתרחיש (שעכשיו כבר לא כ"כ) מטורף,שארה"ב תעביר את השגרירות כמו שהחבר'ה אומרים "קומפלט" לי-ם במבנים הקיימים,הרי שדה פקטו,שגרירות ארה"ב תמוקם מעבר לקווי הפסקת האש ב-48.
********
הקונסוליה הזאת,פועלת כיום (כתפיסת הסטייט דפרטמנט לגבי הסכסוך לאורך כל השנים וכל המשטרים) בעצם כמעין "שגרירות לפלסטין" אך נותנת גם שירותים קונסולריים לתושבי מערב העיר.
*******
החלטה להפוך שטח זה לשגרירות ארה"ב בישראל מהווה הכרה למעשה בריבונותה של ישראל על חלקה המזרחי של י-ם (או אם תרצו: בירתנו הנצחית לדורי דורות וכל הממבו ג'מבו של לפני בחירות…).
*********
אני בספק אם אפילו ציפי חוטבלי,בחלומות הכי ורודים שלה,כאלה שישנה על צמר גפן ורדרד,האמינה שיקרה.
*********
עבור הרשות הפלסטינית יהיה מדובר בסוג של "נאקבה" דיפלומטית.
*******
שלא נדבר על "החלטת" אונסק"ו…..
*******
עכשיו נשאר רק לברר האם זה יתממש….

About קובי ברדה

יועץ תקשורת,ניהול משברים, קמפיינים פוליטיים ומיתוג מאז שנת 1999. בעל משרד בר-דעה אסטרטגיה שיווקית בע"מ ובין היתר כיהן בתפקידים של: דובר עיריית נתניה וס. דובר עיריית ת"א, דובר מנהלת הליגות בכדורגל, דובר לשר הרווחה ולחברי כנסת.