פרלמנט (המג'לס) האיראני, יוצר - Mahdi Sigari, מקור -ויקפדיה

איראן מאיימת להפעיל מחדש את תוכנית הגרעין

הסנאט האמריקאי האריך בעוד 10 שנים את הסנקציות נגד איראן כאשר החוק מותיר בידי הממשל האמריקני את האפשרות להטיל סנקציות על חברות הפועלות באיראן. המדובר בחוק שחוקק לראשונה עוד בשנת 1996 וככל הנראה יאושר בחתימת ידו של הנשיא אובמה.

 

***************************************************

יו"ר ועדת יחסי החוץ של הסנאט, בוב קורקר הרפובליקני מטנסי, הבהיר כי הארכת החוק תאפשר לטראמפ להשיב את הסנקציות שאובמה הסיר במסגרת ההסכם. "לממשלו של טראמפ יהיו הכלים הנחוצים על מנת להיאבק בפעולות העוינות של המשטר", נמסר ע"י קורקר.

בוב קרוקר, יוצר - סנאט האמריקאי,מקור - ויקפדיה

בוב קרוקר, יוצר – סנאט האמריקאי,מקור – ויקפדיה

***************************************************

בתגובה על העברת החוק אמר מוחמד גוואד זריף שר החוץ האיראני כי:

"הערכת הסנקציות עלינו הן הפרה בוטה של ההסכם. אנחנו נדווח לוועדה המיוחדת לפיקוח על ההסכם"

****************************************************

המינוי אתמול של הגנרל ג'יימס "כלב משוגע" מאטיס כמזכיר ההגנה החדש של ארה"ב , שכידוע התייצב נגד הממשל הנוכחי במסגרת הכוונה לחתימה על ההסכם עם איראן, מוסיפה גם היא לעצבנות האיראנית בעקבות תוצאות הבחירות.

**************************************************

בעקבות ההצבעה בסנאט האמריקאי , הודיעה סוכנות הידיעות הממלכתית של איראן כי בכוונת הפרלמנט (המג'לס) במדינה להעביר חוק שיפעיל מחדש את הפעילות הגרעינית במדינה.

**************************************************

נכון לעכשיו, נראה כי תקופת ה – "דיפלומטיה המכילה " של אובמה תוחלף בגישה ניצית של ממשל טראמפ וכוונה דקדקנית לעמוד (לפחות בשלב הראשון לפני ביטול ככל שיהיה צורך) על כל תג ותו של ההסכם שנחתם בין איראן למערב.

About קובי ברדה

יועץ תקשורת,ניהול משברים, קמפיינים פוליטיים ומיתוג מאז שנת 1999. בעל משרד בר-דעה אסטרטגיה שיווקית בע"מ ובין היתר כיהן בתפקידים של: דובר עיריית נתניה וס. דובר עיריית ת"א, דובר מנהלת הליגות בכדורגל, דובר לשר הרווחה ולחברי כנסת.